2019 Kısa Saç Modelleri

02/01/2019
  • 2019 Kısa Saç Modelleri

Bu aralar yeniliğe ihtiyaç duyuyor, aynı zamanda ferahlamak istiyorsan 2019 kısa saç modelleri yardımına yetişebilir. Kısa saç hem rahatlığı hem de tarzı beraberinde getiriyor. Rahatlığı bir yana dursun, kolay şekil alması da zamandan büyük tasarruf sağlıyor. Saçı kısa kestirmek, özellikle yıllardır saçlarını uzatan kadınlar için çok zor bir karar olabilir. Bu kararı vermeden önce biraz düşünmekte fayda var ama buna hazırım diyorsan, bu yılın modası, 2019 kısa saç modelleri seni tam anlamıyla baştan yaratacak. Yeni saçlarının daha güçlü, daha canlı ve kusursuz görünmesini istiyorsan, kişiselleştirilebilir şampuan kullanabilirsin; aklının bir köşesinde dursun. Tabii ki her kısa saç modeli her yüz yapısına uygun değil; fakat bu yazıyla, sana en uygun kadın kısa saç modelini, 5 dakikalık bir okuma sonunda bulabilirsin.

1. Bob Kesim Kısa Saç Modeli

Modern, canlı ve rahat! Bob saç kesimi, yaz aylarında ferahlatan, yılın her zamanı modern ve havalı görünen kısa saç modellerinden biri. Son zamanlarda sıkça tercih edilen bu saç kesim modeli, boyun hizasında bitiyor ve küt bir görünüme sahip. Özellikle oval yüz hatlarına ve dar bir çene yapısına sahipsen, Bob kesim saç modelinin sana çok yakışacağına eminiz!

2. Lob Kesim Kısa Saç Modeli

2019 yılına damga vuran bir diğer saç kesim modeli de Lob kesim! Lob saç kesimi, saçların arkasının kısa, önlerinin uzun olduğu bir saç kesimine deniyor. Saçı olduğundan daha hareketli gösteren Lob kesim saç modeli, özellikle hacimsiz saça sahip olan kadınların kurtarıcı modeli olabilir. Kısa saç modelinden kaynaklanan kolay şekil alma özelliğinin yanı sıra Lob saç modeli, özellikle oval yüzlü kadınlara yakışan bir modeldir. Aynı şekilde düz saçlı kadınlar da Lob saç kesimini tercih edebilir. Sivri çene hattına sahip kadınlarda Lob saç kesimi uygulanırken saç uzunluğu çene altında yapılırsa, saç ve yüz yapısı uyumu kolayca sağlanabilir.

3. Pixie Kesim Kısa Saç Modeli

Daha kısa, daha dikkat çekici; 2019 kısa saç modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri kesinlikle Pixie kesim kısa saç modeli! Rahatlığı, genç görünümü ve farklı tarzlarda, farklı şekillere girebilmesi bu saç modelini oldukça tercih edilebilir yapıyor. Üstelik kısa olmasından dolayı çabuk kuruyabilme özelliğine sahip bu saç modeli, sabah hazırlanmalarını oldukça hızlandırıyor. Yuvarlak bir yüz hattına sahipsen, Pixie saç modeliyle yüzünü daha uzun gösterebilirsin. Eğer uzun bir yüz hattın varsa, yüzünü daha uzun gösterebilir ve makyajını daha da ön plana çıkarabilirsin. Pixie saç modelinin iki dezavantajı var; birincisi saçlarında beyaz olan ve saçlarına boya işlemi uygulayan kadınların beyazlarını daha da gün yüzüne çıkarması. Eğer beyazlardan şikâyetçiysen ve Pixie kesim saç modeli uygulamak istiyorsan, dip boyana dikkat etmelisin. İkincisi ise saç oldukça kısa kesileceğinden Pixie saç modelini tercih etmek zor bir karar. Eğer Pixie kesim saç modeli uygulama konusunda kararlıysan, saçlarını uzatmak için bir süre beklemen gerekeceğini de bilmelisin.