Dr.Savon Türkiye’nin ilk ve tek kişiselleştirilebilir şampuanıdır. Saç profiliniz  ve saç hedeflerinizi tanımlayarak tamamen kendi ihtiyaçlarınıza yönelik kişisel şampuanınızı oluşturabilirsiniz.

Saçınız da parmak iziniz gibi size özel olduğundan kullandığınız ürünler de size özel olmalıdır. Ayrıca beslenme, mevsimsel döngüler, stres gibi faktörlerle değişen saç ihtiyaçlarınıza göre formülünüzü de değiştirebiliyor olmalısınız.

Saç tipiniz, saç yapınız, nem durumunuz ve bakım/onarım, yağ seviyesini düzenleme, saç dökülmesini önleme gibi saç hedefleriniz doğrultusunda Dr.Savon uzmanları tarafından geliştirilen size özel formülü oluşturmak için saç anketimizi cevaplamaya başlayabilirsiniz.

♦ Dr.Savon Şampuan paraben, SLS/SLES, hayvansal madde, boya, vazelin ve tuz içermez.

Paraben İçermez!

Kamuoyunun yakında tanıdığı bir koruyucu hammaddesi olan paraben, kozmetiklerin raf ömrünü arttırmak için kullanılır. Bilimsel araştırma sonucunun olmamasıyla beraber insanlarda endokrin (hormon) bozulmasına neden olabileceği, östrojen hareketini, üreme ve cinsel gelişimi engelleyebileceği ve alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği düşünülmektedir. Şüpheleri ortadan kaldıracak bir cevap beklerken biz Dr.Savon Şampuan’da paraben kullanmamayı tercih ettik.

SLS/SLES İçermez!

Dr.Savon Şampuan SLS (Sodyum Lauril Sülfat) ve SLES (Sodyum Lauril Eter Sülfat) içermez. SLS/SLES agresif, tahriş edici ve sağlığa zararlı olarak kabul edilmektedir. SLS/SLES’in verebileceği zararlardan sadece bazıları;

  • Derinin zarar görmesine yol açar
  • Kök hücrelerine zarar vererek saç dökülmelerine sebebiyet verebilir.
  • Karaciğer gibi organlara kadar girerek iltihaplara yol açabilir.
  • Çocuklarda göz gelişimini engelleyebilir.

Dr.Savon Şampuan’da tercih ettiğimiz içerikler ile kullanıcılarımızın sağlığını korumayı amaçlıyoruz.

Hayvansal Madde İçermez!

Hayvansal kökenli maddelerin antibiyotik kalıntısı, virüs riski barındırabileceği; bitkisel kökenli ürünlerin cilt için daha sağlıklı ve etkin olması nedeni ile Dr.Savon Şampuan içeriğinde bitkisel yönelimde bulunmuştur.

Boya İçermez!

Saçımız için kullandığımız ürünlerin saç derisi vasıtasıyla emilimi söz konusudur. Yapılan araştırmalar boya olarak kullanılan maddelerin fazla doz alımında DNA hasarına neden olduğu saptanmıştır.

Vazelin (Petrolatum) İçermez!

Parafinum liquidum olarak da bilinen bu madde deride çatlama, kuruma ve vücuttaki toksinlerin atılmasına engel olabilmektedir. Cilt fonksiyonun ve hücre gelişiminin hızını düşürebilmektedir.

Tuz İçermez!

Tuz genel olarak kozmetik ürünlerinde az maliyet ile kıvam vermek amacı ile kullanılmaktadır. Cildi ve saçı yıpratan bir yapısı vardır. Bu anlamda Dr.Savon içeriğinde tuz kullanmayı tercih etmemiştir.

♦ Dr.Savon Şampuan’ınızı oluştururken 17 farklı saç hedefinden maksimum 5 tanesini seçebilirsiniz. Dolayısı ile hem saç tipiniz, saç yapınız ve nem durumunuz doğrultusunda kişisel şampuanınızı oluştururken aynı anda bakım/onarım, yağ seviyesini düzenleme, saç dökülmesini önleme gibi 5 farklı saç hedefinizi de bir şişe içine sığdırmış olursunuz. Dr.Savon saç hedefleri ve sağladığı fonksiyonları aşağıda bulabilirsiniz;

Saç Dökülmesini Önleme

Saçların sağlıklı şekilde çıkabilmesi ve uzayabilmesi için hem saç derisi, hem saç kökü, hem de saçın kendisi sağlıklı olmalıdır. Bu kompleksin içeriğindeki saç proteinleri, çam özü ve yeşil çay, köke, deriye ve saça nüfuz eder. Kök hücreyi uyararak dökülmeyi azaltır, yeni saç çıkarmaya yardımcı olur.

Bakım/Onarım

Günlük hayatta saçın maruz kaldığı dış etkenlerin zarar verici etkilerini minimize eden protein içerikli bir komplekstir. Saçı korur ve zarar görmüş kısımlarını onarmaya yardım eder.

Güçlü Kuvvetli Saçlar

Saçı nemlendirerek saçın esneklik ve elastikiyetini artırır. Saçı kırılmalara karşı koruduğundan, sağlıklı uzamasına ve daha parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Hacim

Saçı ağırlaştıran artıklardan arındırır ve saçın sönük görüntüsüne engel olur. Hafifleyen saç teli hem daha canlı, hem de daha hacimli bir görüntüye kavuşur.

Yağ Seviyesi Düzenleme

Kuru saç yıpranmaya açıktır, yağlı saç ise çabuk kirlenir, bakteri üretir. Bu sebeple saçtaki yağ seviyesini dengelemek gerekir. Hem yağlı, hem de kuru saçlarda etkili olan bu kompleks, saçtaki sebumu (yağ miktarını) ideal seviyeye getirerek saçın daha sağlıklı görünmesini sağlar. Yıpranmalara engel olurken, anti-bakteriyel özelliği ile yağlanmanın önüne geçer.

Kırık Onarım

Saçtaki kırık uçları protein yapıtaşlarıyla kaplayarak tamir eder. Saç telinde pürüzsüz bir yapı oluşturur, nem dengesini geri kazandırarak yeni kırık oluşumunu engeller.

Kepek Önleme

Sağlıklı saç, sağlıklı saç derisi ile mümkündür. Saç derisindeki sebumun (yağ oranı) düşük olması saç derisinde kuruma, kabuklanma, kaşıntı ve kepeğe sebep olur. Saç derisinin sebum dengesini ideal seviyeye çıkarmak için F vitamini içeren bu kompleks çok etkilidir.

Nem Dengeleme

İçeriğindeki demirhindi bitkisi, su kaybı yaşayan saçlara nem takviyesi yapar. Çok küçük moleküllerden oluşan yapısı sayesinde saç hücrelerinin alt katmanlarına kadar nüfuz ederek saçın kökten nemlenmesini sağlar.

Hava Almayan Saç Bakımı

Hava almayan ve güneş görmeyen saçlarda saç derisindeki hücreleri harekete geçirerek bakım desteği sağlar, içeriğindeki mentol sayesinde saçlardaki ağırlığı ferahlık hissiyle yok eder.

Boya Koruma

Saç boyasının parlaklığını, rengini kaybetmesinde temel etken olan ozon ışınlarının zararlı etkilerini inhibe ederek saç boyasının birkaç hafta daha rengini ve parlaklığını korumasını sağlar.

Elektriklenmeyi Önleme

İçeriğindeki etken maddeler kuru saçtaki statik elektriği
yok ederek, saçın elastikiyetini artırır ve saçın elektriklenmiş görüntüsüne engel olur.

Parlaklık

İçeriğindeki etken maddeler saçın yapısına etki ederek, parlaklığın saçın yapısında oluşmasını sağlar. Sentetik ürünler gibi saçı kaplayıp hava almasını engellemediği için saçın kolay kırılmasına yol açmaz. Sağlıklı parlaklık için uygundur.

Besleme/Canlandırma

İçeriğindeki bitkisel proteinler sayesinde yoğun besleme ve iyileştirme özelliğine sahiptir. Zayıf saç tellerini onarır, saçı dış faktörlere karşı daha dirençli bir yapıya kavuşturur.

Anti-Aging

Çevresel etkiler, ısı kaynaklı ve kimyasal işlemler ya da besin kaybı gibi etkilerin sebep olduğu erken yaşlanmayı engellemek için içeriğindeki F vitamini ile saçı canlandırır ve güçlendirir.

Isı Koruma

Yoğun şekilde termal ve ultraviyole ışınlarına maruz kalan saçlarda oluşabilecek yıpranmayı saçı yoğun şekilde nemlendirerek azaltan bir bakım uygular. Saçın fazla kuruyup kırılmaya açık bir hale gelmesine engel olur.

Saç Kökü Besleme

Saç köklerini uyararak, sağlıklı saçlar için gereken temel mineral ve vitaminlerin saç köklerinden saç gövdesine ilerlemesini kolaylaştırır. Kökten uca sağlıklı saç teli oluşumunda etkilidir.

İpeksi Yumuşaklık

Kompleksin içeriğindeki şeker kamışı ve limon özü saçtaki elektriklenme ve pürüzlenmeyi engeller, tarama kolaylığı sağlar, saçı ipeksi bir yumuşaklığa kavuşturur.