Hollywood Yıldızlarının Gelin Saçı Modelleri

17/06/2018
  • Hollywood Yıldızlarının Gelin Saçı Modelleri

En Güzel Gelin Saçı Modelleri İçin Hollywood Yıldızlarından İlham Alın

Bir kadın gelin olduğu gün, hem müstakbel eşinin hem de tüm davetlilerin gözleri önünde kendisini kusursuz hissetmek ister. Bu kadın isterse dünyanın en popüler aktrisi olsun ve kırmızı halıda defalarca boy göstermiş olsun yine de fark etmez. En özel günü için her detay incelikle planlanır. Hadi “Saçlar bir kadının en önemli aksesuarıdır.” sözünden yola çıkarak birlikte Hollywood yıldızlarının gelin saçı modellerini inceleyelim. Yaptıkları seçimlerle moda dünyasına yön veren ünlülerin saç stilleri sana da ilham kaynağı olsun.

Eva Longoria Işıl Işıl Saçları ile Göz Kamaştırıyor

Desperate Housewives dizisinin en süslü karakterini canlandıran Eva Longoria, 2016 yılındaki düğünü için sade bir gelinlik tasarımı ile boy göstermiş. Kendi halinde serbest bıraktığı saçlarında iri ve güzel bukleler yaratılmış. Ön kısımlarına hafif ışıltı katılmış saçlarını tek taraftan bir saç aksesuarıyla toplamış. Diğer tarafından omzuna dökülen saçları sağlıklı ve pırıl pırıl olmasıyla dikkat çekiyor.

Reese Witherspoon Doğallıktan Yana

2011 yılında ikinci evliliğini yapan Reese Witherspoon, üst kısmı straplez büstiyer şeklinde bir gelinlik tercih etmiş. Sarı saçlarının ön kısmına hafif bir kahkül kestirerek saçını yana ayırmış. Dümdüz bir fönle şekillendirdiği saçları o kadar doğal duruyor ki sanki evde kendisi yapıp da çıkmış gibi. Yine sade ama upuzun bir duvakla da stilini tamamlamış. Böylesine sade bir gelin saçı ile en ünlü moda dergilerinde kapak kızı olması aslında kusursuz görünümünün altında saç bakımı için gösterdiği özenin bir işareti.

Latin Güzel Salma Hayek’in Klasik Tercihi

2009 yılında dünya evine giren Salma Hayek, derin V yakalı ve üst kısmı bol işlemeli bir gelinliğini sımsıkı bir topuzla tamamlamış. Bu model, her daim bakımlı ve hacimli görmeye alışkın olduğumuz koyu renkli saçlarına klasik ama şık bir görünüm katmış. Topuzun üzerinden sade ve kısa bir duvakla stilini tamamlayan aktris, abartısız bir topuz ile ne kadar da hoş bir görüntü oluşturuyor değil mi?

Olivia Palermo’nun At Kuyruğu Modeli

Güzelliği, kendine yakışan, zarif seçimleriyle dikkat çeken Olivia Palermo, 2014 yılında evlendiğinde de herkes nasıl bir giyim ve saç stili seçeceğini merakla beklemişti. Ünlü bir tasarımcı elinden çıkan gelinliği biraz iddialı çünkü üst kısmı sanki uzun kollu bir trikoyu andırıyor. Bunu giyip de kendine bu kadar yakıştırabilecek kadın sayısı gerçekten çok az olmalı. Gelin saçına geldiğimizde ise açık kumral rengi saçlarını ortadan ikiye ayırarak at kuyruğu modelini uygulamış. Doğal güzelliğini ön plana çıkaran seçimleri çok başarılı.

Romantik Gelin Anne Hathaway

Sefiller filmiyle 2013 yılında en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscar ödülüne layık görülen Anne Hathaway alışılmışın dışında bir gelin saçı modeliyle karşımıza çıkıyor. 2012 yılında kendisi gibi oyuncu olan Adam Shulman ile nikah masasına oturan güzel oyuncu romantik gelinliği ve uzun duvağıyla masallardan gelmiş gibi duruyor. Saçlarını zarif bir şekilde toplayan aktris başının etrafına tamamen dolanan dantel bir aksesuarla “evet” demiş. Her şeyden önce belirli aralıklarla kişiye özel saç stilistlerini ziyaret ederek saç bakımlarını yaptıran yıldızlar, uzun yıllar içerisinde hem saç tiplerini biliyor hem de saçlarının ihtiyacına uygun ürün kullanıyor. Bunun haricinde düğün gününde parlak, canlı ve sağlıklı bir görünüm için kişiselleştirilmiş formüllerle şampuanlar ve maskeler uygulayarak adeta bir kampa giriyorlar. Bakımlı ve ışıltılı saçlar; yüz şekline, gelinliğin modeline, nikahın kıyılacağı mekana göre taranıyor. Ve aslında göz alıcı saçların kaynağı burada yatıyor. Her aşamasında özenilen detaylar mükemmel bütünü oluşturuyor.