Astrolog Gülşan Bircan'dan Mayıs Ayı Kişisel Bakım Tavsiyeleri

11/05/2021
  • Astrolog Gülşan Bircan'dan Mayıs Ayı Kişisel Bakım Tavsiyeleri

Koç Burcu

Cesur Koç burçları!  Pandemi döneminde çok sıkıldığınızı biliyorum. Mayıs ayının şanslı burçlarındasınız. Gökyüzünden motivasyonunuzu yerine getirecek destekler geliyor. Hareketleniyorsunuz. Kariyerinizle ilgili uzun zamandır beklediğiniz bir konu hayal ettiğiniz bir durum şaşırtacak şekilde hızla gerçekleşebilir. Yeni insanlarla tanışabileceğiniz, yeni anlaşmalar yapabileceğiniz belki de bir teklif alabileceğiniz güzel bir ay. Tam da bu sebeplerle Nasılsa evdeyiz” diye düşünerek, kendinizi de ihmal etmeyin. Şekle girmesi ve taranması zor saçlarınıza uygun şampuan ve saç bakım maskesi gereken özen gösterin. Eminim çok eğleneceksiniz. 

Hayatınızda biri yoksa, bu ay biraz etrafınıza bakın derim. Belki de yanı başınızdakini görmüyorsunuzdur. 14 Mayıs civarı yılın en şanslı dönemine giriyoruz. Bu günlerde ne dilediğinize dikkat edin.  Çevrenizden sizi aşağı çekmek isteyenler olabilir. Kimseye bir şey anlatmak için kendinizi zorlamayın. 30 Mayıs’ta Merkür geri hareketine başlayacak. Yarım bıraktığınız işlere odaklanabilirsiniz. Eski anlaşmaları yeniden gözden geçirebilirsiniz. Eski arkadaşlarınızla yeniden bir araya gelebilirsiniz. Bu dönemde maillerinizi ve sözlerinizi birkaç kere kontrol etmeden göndermeyin derim. Aracınız varsa bakımlarını da şimdiden yaptırın. 

Boğa Burcu

Dingin Boğalar! Huzurun sizin için ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum. Ancak bu sizin için bir bütün. Maddi ve manevi güvende hissettiğiniz takdirde sizden huzurlusu yok.  Bu dönemde elbette biraz huzursuz hissedebilirsiniz. Fakat umudunuzu kaybetmeyin. Her koşulda kendinizi şımartmayı da iyi bilirsiniz. Bu dönemde kendinizle ilgilenmek daha iyi hissettirecektir sizlere. 

Mayıs ayının ve hatta önümüzdeki dönemin en şanslılarındansınız. Şans gezegeni Jüpiter 14 Mayısta bereketin sembolü Balık burcuna ilerlerken, siz de ilerlemeye başladığınızı, bir şeylerin değişmeye başladığını göreceksiniz. Sosyalleşmeye ve yeni insanlarla tanışmaya başlayacaksınız. Bu yüzden ayın ilk yarısında evlerdeyken, bol bol kendinizi şımartın ve ihtiyacınız olan bakımları tamamlayın. Kuruyan ve dökülen  saçlarınız sizi huzursuz etmesin. Şampuanınıza ek olarak kullanabileceğiniz saç serumuyla saçlarınız güçlendikçe siz de güçleneceksiniz.

Umut ettiğiniz, konularda harekete geçebileceğiniz bir dönem. Kariyer ve kazançlarınızla ilgili yeni planlar yapmaktan korkmayın. Özellikle de 10 Mayıs civarı parasal konularda yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Maaş artışı, prim vb hakların alınması, terfi gibi temalar ön plana gelebilir. Bu dönem karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirin. Harcamalar konusunda da ayağınızı yorganınıza göre uzatın derim. Aşkta tutkulusunuz ancak kıskançlıktan ve baskıdan uzak durun. 30 Mayısta Merkür geri hareketine başlayacak.  Yeteneklerinize odaklanın. Uzun zamandır düşünüp, başlatamadığınız ne varsa yeniden oraya odaklanın. Eski aşk defterleri açılabilir. Siz kapatın derim. 

İkizler Burcu

Hareketli İkizler! Bu dönemin en sıkılanlarısınız biliyorum ama Mayıs ayı sizlere ilaç gibi gelecek merak etmeyin. 

Mayıs ayının da en hareketlisininiz. Yönetici gezegeniniz Merkür ile beraber  aşk ve keyif gezegeni Venüs’ün de, burcunuza geçmesiyle motivasyonunuz yükseliyor. Bu ayın en çok dikkat çekeni, en çok konuşulanı siz olacaksınız.  Ay boyunca bu etki devam devam edecek. Özellikle de 9  Mayıs itibariyle  kendinizle daha çok ilgilenmek isteyebilirsiniz. Normalde rahat olduğunuzu biliyorum ama bakım bir şey. Bu dönemde saç ve cilt bakımlarınız için hareket geçmeniz daha iyi hissettirecek. Kırılgan saçlarınızı besleyecek doğal içerikli saç bakım yağları ve saç bakım maskesi desteklediğiniz saçlarınızla daha da ön planda olabilirsiniz.  Ve  Sizi heyecanlandıran olaylar, gündeme gelebilir. Yakın çevrenizden destek aldığınız, iletişim trafiğinizin arttığı bir süreç. Aşkta şanslınız. Sizi heyecanlandıran birileriyle tanışabilirsiniz ancak uzun soluklu bir ilişkiye başlamak istemeyebilirsiniz. Keyif aldığınız aktivitelere yönelin bu ay bol bol. Bir yeteneğiniz varsa üzerine gidin. Kazançlarınızda da artış olabilecek ama harcamalara da meyillisiniz. Özellikle evle ilgili harcamalar yapmak isteyebilirsiniz. Bu dönem paranızı planlı ve dikkatli harcayın. 30 Mayıs tarihinde yönetici gezegeniniz Merkür geri giderken siz de adeta zamanda yolculuk yaparak geri gidebilirsiniz. Birçok geçmiş konu ve kişi gündeminize gelebilir. Ama siz yarım kalmışları tamamlayın ve denenmişi denemeyin. Bu dönemde yine imzalarınıza, elektronik eşyalarınıza, maillerinize, sözlerinize çok dikkat edin. 

Yengeç Burcu

Duygusal Yengeçler! Bu dönem evde olmayı en seven sizlersiniz şüphesiz. Bir de sevdikleriniz ve aileniz yanınızdaysa sizden huzurlusu yoktur. Mayıs ayının özellikle ikinci yarısı itibariyle bakım rutinlerinize sadık kalmanızı öneririm. Özellikle de açılmaya meyilli ve dölen saçlarınız için dökülme karşıtı şampuanınıza ek olarak, dökülme karşıtı saç serumunuzu ihmal etmeyin. 

Mayıs ayında Mars’ın burcunuzdaki hareketi sizi atağa geçiriyor. Özellikle çalışan bir yengeçseniz, kariyerinizle ilgili çok önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Artık kendinizi, tam kapasite orta koyma vakti geldi ki, bunu siz de hissedeceksiniz.  14 Mayıs tarihinde Balık burcuna ilerleyecek olan Jüpiterden alacağınız olumlu etkiyle beraber yeni fikirlere açık bir dönemdesiniz. Şanslı hissedeceksiniz. Seyahat planları yapabilir, yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Hukuksal ve akademik konularda şans sizden yana. Kazançlarınızı arttırabileceğiniz yeni girişimler, projeler ilginizi çekebilir. 30 Mayısta geri hareketine başlayacak olan Merkür, özellikle nefes, ciğerlerle ilgili bazı sağlık sorunlarınızı tekrar edebilir. Sağlığınıza gereken özeni gösterin. Bazı eski arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Tamamlanması gereken işleriniz, projeleriniz varsa, bu dönem sizin için ideal olacak. 

Aslan Burcu

Güçlü aslanlar! Her durumda dimdik ayakta kalmayı başarıyorsunuz. Bu dönemi de kendi yöntemlerinizle gayet eğlenceli hale getireceğinizden şüphemiz yok. 

Mayıs ayında oldukça sosyalsiniz. Ayın ikinci yarısı, yasakların da yavaş yavaş kalkmasıyla beraber eski eğlenceli günlerinize dönebileceksiniz. Yeni projelere ve fikirlere oldukça açıksınız. İş arayan bir aslansanız sevindirici sonuçlar alabilirsiniz. Bu ay tanıştığınız bazı insanlar ummadığınız yeni kapılar açabilir hayatınızda. Aşkta şanslı bir döneme giriyorsunuz. Siz zaten ihmal etmezsiniz ama yine de hatırlatalım. Gücün ve ihtişamın görünüşte başladığını biliyorsunuz. Bu yüzden saçlarınıza ne kadar önem verdiğinizi de biliyorum. Gür, kalın telli saçlarınız adeta gücünüzün göstergesi. Ama bu sebeple bakımının, taranmasının, ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum. Saçınıza uygun şampuanınıza ek olarak, saç kremi ve haftada en az 2 kere saç bakım maskesi uygulamanız yüzünüzde daha büyük gülümsemeye sebep olacaktır. 

14 Mayıs tarihinde Jüpiterin Balık burcuna ilerlemesiyle beraber ortaklı konularda şans sizden yana dönüyor. Alacak verecek meselelerini hızlı ve kolay şekilde çözümleyecek, miras vb konularda destekleneceksiniz. Belki de beklediğiniz toplu parayı alıyorsunuzdur. 30 Mayıs tarihinde Merkür geri hareketine başlıyor. Bu dönemde değerli eşyalarınıza sahip çıkın dikkat dağınıklığı sebebiyle bir şeyleri kaybedebilirsiniz. Eski işinizden haber alabilir, eski gruplarınızla bir araya gelebilirsiniz bu dönemde. 

Başak Burcu

Detaycı Başaklar! Bu dönem evde kendinize her gün birçok iş bulacağınızdan ve hiç sıkılmayacağınızdan eminiz

Mayıs ayı sizler için çok özel bir ay. Ayın ikinci yarısı itibariyle çok önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mayıs ayında çok daha iyi görünmeniz gerekiyor. Çünkü belki de aradığınız aşkı bulacaksınız. Bu sebeple ay başından itibaren bakım rutinlerinize başlayın. Çabuk yağlanan, ince ve sönük saçlara meyillisiniz. Siz saçlarınızın daha temiz, parlak ve hacimli olmasını istiyorsunuz.  Çünkü böyle daha iyi hissediyorsunuz. Sizin için özel hazırlanmış saçınıza parlaklık ve hacim veren şampuandan yararlanın. Saçların uzun süre doğal hacimli ve parlak kaldığında siz de çok mutlu olacaksınız ve daha önemli detaylarla ilgilenmenize vakit kalacak. 

Bir süredir kalbi boş olan bir Başaksanız, Jüpiterin 14 Mayıs tarihinde Balık burcuna ilerlemesiyle beraber ilişkiler ve ortaklıklar hayatınızda hız kazanacak. İşle ilgili hukuksal konular da gündeme gelebilir.  Yurtdışı seyahatler, eğitim planları yaparken bulabilirsiniz kendinizi. Genel olarak bu ay kariyer odaklısınız. Birçoğunuz işinizi yenilemek isteyebilirsiniz. Elbette iş yerinin taşınması, görev değişikliği gibi sebeplerle de işle ilgili değişimler yaşayabilirsiniz. Oldukça yoğun, iletişim trafiğinizin arttığı bir dönem. Yeni girişimlerde bulunmayı düşünüyorsunuz 20 Mayıs tarihine kadar harekete geçebilirsiniz. 30 Mayıs tarihinde yönetici gezegeniniz Merkür geri hareketine başlayacak. Bu süreçte özellikle kariyer alanın etkilenecek. Eski işten haber alma, eski yöneticiyle bağlantıya geçme gibi durumlar söz konusu olabilir. Mailleri birkaç kere okumadan göndermeyin. Önemli raporlarınızı kaydettiğinizden emin olun. 

Terazi Burcu

Keyifli Teraziler! Bu dönem biraz sıkılmış olsanız da kendinize daha çok vakit ayırabildiğiniz için yine de keyif alıyorsunuzdur. 

Mayıs ayında gökyüzü sizden yana. Gezegenlerin çoğunun sizin gibi hava grubundan ikizlere yerleşmesiyle rahat bir nefes alabileceksiniz. Sosyalleşmeye başlıyorsunuz.  Belki de son zamanlarda biraz kaybettiğiniz motivasyonunuzu tekrar kazanacaksınız. Yeni eğitim planları yapabilir, bir kursa başlayabilir, seyahat planlayabilirsiniz. Elbette sizler yeniden dışarı çıkmaya başlayacağımız bu günlerde karantina döneminde bakımsız kalmış gibi görünmek istemeyeceksiniz. Kendinize ne kadar özendiğinizi biliyorum ama boyadan yıpranan saçlarınızı da görmezden gelmeyin. Onlara gereken özeni serum ve bakım yağlarıyla gösterin. Ayrıca İnce telli saçlarınızı şekle sokmak sizin için kabusa dönüşmesin. Onun için de saçı beslerken formunu da güzelleştiren saç şekillendirici kremlerden destek alabilirsiniz. Böylece güvenle sosyalleşebilirsiniz. 

Ancak planlarınız varsa acele edin. Çünkü 30 Mayıs tarihinde Merkür geri hareketine başlayacak. Bu tarihten önce planlarınızı tamamlayın. Retro sürecinde hukuksal süreçlerle veya eğitimlerle ilgili ertelemeler gündeme gelebilir. İletişim trafiğinizde aksaklıklar yaşayabilirsiniz. Dikkatli olun. 14 Mayıs tarihinde Jüpiter iş alanınıza geçerek burayı güçlendiriyor. Kendi işinizi yapıyorsanız işleri büyütme fırsatları yakalayabilirsiniz. İş arıyorsanız çok zorlanmayabilirsiniz. Ancak beslenme düzeninize dikkat etmeniz yerinde olur. İştahınız açılabilir ve kilo alabilirsiniz. Parasal konularda hareketli bir ay. Ancak harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Aşk hayatınızın da hareketleneceğini söyleyebilirim. Hayatınızda biri yoksa şanslınız ancak evliyseniz tartışmalardan uzak durun. 

Akrep Burcu

Çekici akrepler! Gizemli bir auraya sahipsiniz ve bu her ortamda fark ediliyor. Bu dönemde bile belki de hiçbir şey yapmadan çekici olmayı başarıyorsunuz çünkü bunun sırrı bakışlarınızda saklı. Mayıs ayında da dikkatleri üzerinize çekmeyi başaracaksınız. Özellikle yönetici gezegeniniz Mars tutkunuzu arttıracak. 

Mayıs ayı itibariyle yılın bu ikinci yarısında aşkta en şanslı burçlardasınız. Hayatınızı değiştirecek önemli kararlar alabilirsiniz. 14 Mayıs tarihinde Jüpiterin sizin gibi su grubundan Balık burcuna ilerlemesiyle beraber aşk eviniz şenleniyor. Yeni tanışmalar gündeme gelebilir. Bu sebeple de sadece etkili bakışlar değil, bakımlı saçlara da ihtiyacınız var. Kalın telli ve çabuk yıpranan, kurumaya meyilli saçlarınızı ihmal etmeyeceğinizi biliyoruz ama yine de hatırlatalım istedik. Size özel hazırlanan doğal içerikli şampuan ve saç bakım maskesi ile ışıltınıza ışıltı katacaksınız. 

Genel olarak, desteklendiğinizi hissediyorsunuz.  Mayıs ayında gündeminiz daha çok ortak konular olacak. Alacak verecek meselelerine eğilirken, birçoğunuz yatırım planları yapabilir, beklediğiniz bir toplu parayı alabilirsiniz. Alım satım yapacağınız konularda da hızlı ilerleyebilirsiniz. Aile içerisinde sorumluluklarınız artarken, bazı sorunlarla boğuşmak durumunda kalabilirsiniz. Ama Mayıs ayında kimse sinirlerinizi bozamayacak. Yeni eğitim ve seyahat planları için de uygun bir zaman. 30 Mayıs tarihinde Merkür ikizler burcunda gerilemeye başlarken, eş veya ortaklarla ilgili geçmiş meseleler yeniden gündeminize gelebilir. Bu dönemde kredi çekmek, yatırım yapmak, gayrimenkul satmak için pek uygun olmayacak. Bu tarz düşünceleriniz varsa 25 Mayıs tarihine kadar tamamlamaya çalışın. 

Yay Burcu

Özgür Yaylar! Sizi eve sokmak ancak pandemi sebebiyle gerçekleşebilirdi. Biliyoruz çok sıkıldınız. Ama zodyağın en iyimserleri olarak, siz de umudunuzu kaybederseniz, biz ne yaparız?  Mayıs ayının ilk haftası itibariyle, evde sizi eğlendirecek çözümlerinize ek olarak, kendinizle ilgilenmek de size çok iyi gelecektir. Özellikle de inatçı ve zor şekil alan, dölen saçlarınız için dökülme karşıtı ve ipeksi yumuşaklık sağlayan şampuanınızla daha da özgür hissedeceğinizi garantileriz. Ayrıca ayın ilk haftası ikili ilişkiler odak noktanız olmaya başlayacak. Bakımsız görünmek istemezsiniz. 

Mayıs ayının hatta yılın geri kalanının genel olarak en şanslı burçlarındasınız. Çünkü yönetici gezegeniniz, Jüpiter 14 Mayıs tarihinde resmen bolluk dağıtmaya Balık burcuna ilerliyor. Daha umutlu, keyifli hissedeceğiniz bir zaman olacak Mayıs ayı. Taşınma, ev alım satımları, işle ilgili şanslı gelişmeler hatta evlilik bile görünüyor gibi ufukta. Evde genişleme ihtiyacınız artacak. Belki de dekorasyon veya tadilat başlatacaksınız. İlişkilerinizle ilgili de hareketli bir ay olabileceğini söyleyebilirim. Birçok gezegeninin ilişkiler alanınızda hareket etmesi, yeni tanışmaları, yeni başlangıçları desteklerken, var olan ilişkide ya da evlilikte problemler yaşıyorsanız şimdi düzeltme, konuşma, çözüme ulaşma vakti. Dostu düşmanı tanıdığınız bir ay olacak Mayıs. Bu ay çevrenizde çok konuşabilirsiniz. Siz kimseyle ilgilenmeden sadece işinize odaklanın. 

30 Mayıs tarihinde İlişkiler alanınızın yöneticisi Merkür geri hareketine başlarken, eski aşklar da gündeme gelebilir. Ama denenmişi denemeyin. Yarım kalan hesapları kapatarak önünüze bakın derim. Ve tabii ki, iletişimde yanlış anlaşılmalara da dikkat bu süreçte!

Oğlak Burcu

Çalışkan Oğlaklar! Çalışanlarınız kendini daha da işe güce verdi bu dönemde ve evde olanlarınız da muhtemelen her gün bir iş çıkarıyor kendine. Fakat hayatı dengeye almak gerek. Bunu da unutmayın. 

Mayıs ayında iş yerinin en çok konuşulanı siz olabilirsiniz. Rutinlerinize ve işlerinize odaklandığınız, oldukça yoğun ve koşturmalı bir ay sizi bekliyor. Evde de olsanız yoğun bir iş gündeminiz olabilir. Online toplantılar, susmayan telefonlar biraz stres yaratabilir. Dengelenebilmek için ayın ilk haftası itibariyle gezegenler hareketlenirken siz de biraz kendinizle de ilgilenmeyi ihmal etmeyin. Titizsiniz muhakkak ama ekstra bakım yapmakla uğraşmayı sevmiyorsunuz. Sadelik güzelliktir diyorsunuz. O zaman saçlarınızın her zaman temiz ve parlak görünmesi daha iyi hissettirecektir. Kuru ve pullanmaya meyilli, elektriklenen saçlarınızı doğal şampuan temizledikten sonra saç tipinize özel saç kremi ve saç bakım yağı kullanmalısınız. Böylece pullanma ortadan kalkacak siz de rahat rahat çalışacaksınız.

Bu koşturma sırasında ufak aksaklıklara dikkat edin. Sağlığınıza ve beslenmenize de gereken özeni göstermelisiniz. Bu kısmı atlayabilirsiniz. Şans gezegeni 14 Mayıs tarihinde bereket sembolü balığa ilerliyor. Yakın çevre ilişkilerinizi düzenlemeye başladığınız, yeni insanlarla tanışabileceğiniz belki de sürpriz teklifler alıp, yeni anlaşmalar yapabileceğiniz bir ay olacak. Eğitimle ilgili de destekleyici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Birçoğunuz yeni bir kursa başlarken, birçoğunuz da, yarım kalan proje ve eğitimleri tamamlamayı düşünebilirsiniz. Yakın mesafe seyahat trafiğiniz de artarken belki de bazılarınız araç sahibi olacaklar. 25 Mayıs tarihine kadar resmi işlerinizi, önemli işlerinizi tamamlayın. Yeni bir başlangıç yapmayı düşündüğünüz konular varsa bu tarihe kadar başlatın. Çünkü iletişim gezegeni Merkür ikizler burcunda gerilemeye başlarken, hataya ve aksaklıklara, müsaade etmeyecektir. Eski işinizden haber alabilir, eski iş arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz bu süreçte. 

Kova Burcu

Meraklı Kovalar! Hayatı merak ettiğiniz konular üzerine araştırmalar yaparak geçirmeyi seviyorsunuz. Ancak daha çok bilimsel ya da teknik konularla ilgilenmeyi seviyorsunuz. Karantina dönemi size bunun için bolca fırsat sunuyor.

Mayıs ayından itibaren para konusunda da desteklenmeye başlıyorsunuz.  Bir süredir burcunuzda seyahat eden Jüpiter Balık burcuna ve para alanınıza ilerliyor. Bu dönemi iyi değerlendirin derim. Yatırım yapmak, biriktirmek için oldukça ideal. Ancak abartılı harcamaları ve aşırı iyimserliği de beraberinde getireceğinden bu noktada dikkatli olmalısınız. Belki de kendinize de yatırım yapmanın zamanı gelmiştir.  İnce telli ve zor şekil alan saçlarınız aynı zamanda çabuk yağlanabiliyor. Bu sebeple öncelikle doğal içerikli bir şampuanla yıkadıktan sonra saç bakım maskesiyle saçlarınızı güçlendirebilir ve daha hacimli bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bu ay biraz daha öz bakımlarınız için harcama yapabileceksiniz. 

Bu aynı zamanda aşk hayatınız hareketleniyor. Keyif aldığınız konular ön plana çıkarken, sosyalleşmek isteyeceksiniz. Yeteneklerinize odaklanabilir, neler yapabileceğinizi düşünebilir ve çeşitli projeler üretebilirsiniz. Çalışıyorsanız ekip çalışmalarına katkınız büyük olacak ve önemli çalışmalara imza atacaksınız belki de. Sürpriz seyahat planları gündeme gelebilir. 

30 Mayıs tarihinde Merkür bu alanda ikizler burcunda gerilemeye başlayacak. Bu ay bitmeden tüm işlerinizi düzenleyin, eksiklerinizi tamamlayın. Merkür retrosuyla beraber eski aşklar gündeme gelebilir. Yeniden iletişime geçebilirsiniz. Ancak yarım kalan konuları kapatma zamanı. İçinizde kalmış söylemek istediğiniz bir şey varsa söyleyin bitirin ve önünüze bakın derim. Bu dönemde uzun soluklu kalıcı aşklardan ziyade keyif aldığınız, vakit geçirdiğiniz mental olarak anlaşabildiğiniz kişilere daha çok çekileceksiniz. 

Balık Burcu

Romantik Balıklar! Özellikle yağmurlu günlerde battaniye altında film keyfi yaparken, hayatınızdan çok memnun olduğunuzu tahmin edebiliyorum. 

Mayıs ayı itibariyle önümüzdeki dönemin şüphesiz en şanslı burcunuz. Çünkü sizin de yönetici gezegeniniz olan şans gezegeni Jüpiter 14 Mayıs tarihinde 12 yıl sonra burcunuza geliyor. Bu dönemde daha iyimser ve şanslı hissedeceksiniz. Birçok konuda fırsatlar ayağınıza gelebilir. Özellikle kariyer konularında yenileneceğiniz bir dönem olacak. İş arayan, zam bekleyen, terfi bekleyen bir balıksanız, daha fazla beklemeyeceğinizi söyleyebilirim. Ancak dikkat etmeniz gereken aşırı iyimserliğiniz sebebiyle aceleci davranmak olacaktır. Özgüveniniz artarken bu konuda hata yapmamaya dikkat edin. Elbette Jüpiter aşkta da bu ay destekliyor. 14 Mayıs itibariyle artık siz de ilgilenilmek istiyorsunuz. Bunun için öncelikle çabuk yağlanan ve ince telli olması sebebiyle şekil alamayan saçlarınızdan kendinizle ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Şampuanınıza ek olarak kullanabileceğiniz saç şekillendirici kremlerle daha hacimli ve dikkat çekici saçlara sahip olabilirsiniz. Böylece kendinizi daha da özel hissedeceksiniz. 

Mayıs ayında ayrıca ev, aile, yuva konuları alanınız oldukça hareketli. Taşınmak, tadilat, alım satımlar ya da aile arasında bir konunun çözüme kavuşması mümkün görünüyor. Belki de bazılarınız için aileye yeni bir birey katılıyordur. Evle ilgili tüm planlarınızı ve eksiklerinizi ay sonuna kadar tamamlayın çünkü Merkür 30 Mayıs tarihinde bu alanda geri hareketine başlayacak. Elektrikli ev aletlerinin bozulması, ev sahibiyle anlaşmazlıklar veya taşınma sırasında sözleşmelerde gecikmeler, problemler gündeme gelebilir. Bu sebeple tüm bunları ay bitmeden halletmiş olun. Aşk hayatınızda da hareket var. Bu dönemde birçoğunuz yeni ilişkilere başlarken, var olan ilişkilerde de tutku ve romantizm ön planda!