Astrolog Gülşan Bircan'dan Haziran Ayı Kişisel Bakım Tavsiyeleri

09/06/2021
  • Astrolog Gülşan Bircan'dan Haziran Ayı Kişisel Bakım Tavsiyeleri

Hepinize yeniden merhaba,

Yaz başlıyor nihayet. Tutulma ve retro mevsimi de başladı. Haziran itibariyle yenilenmeye başlıyoruz. Haziran ayının genel teması sıfırdan başlatmaktan ziyade, yenilemek ve tamamlamak olacak. Elimizdekileri nasıl değerlendirebilir, dönüştürebiliriz? İşleri nasıl toparlayabiliriz? Daha önce başlatılan bir girişim varsa yeniden bakarak nasıl ilerleyebiliriz? Daha çok bu temalar etrafında dolaşmakta yarar var. Merkür Retrosunun da 23 Haziran’a kadar devam edeceğini hatırlayalım ve her türlü iletişim, bilgi anlaşmalar konusunda da temkinli davranalım. E, yenilenmek demişken, kendimizi de şöyle bir yaza hazırlayalım. Kendimizle ilgilenmek için de en iyi aylardan. 2 Haziran tarihinde Venüs’ün Yengeç burcuna ilerlemesiyle, daha çok evlerimizle, kendimizle ve sevdiklerimizle ilgileneceğiz. Onların da bakımlarına destek olabiliriz ☺ 

Koç Burcu

Girişken koçlar! Gökyüzündeki retrolar size göre değil. Siz geri değil ileri bakmayı seviyorsunuz ama bazen durup biraz gözlemlemek ve nefes almak gerek. Bu ay herhangi bir konuda acele etmeyin. Acele kararlar vermeyin. Yakın çevrenize kulak verin muhakkak. 11 Haziran itibariyle yönetici gezegeniniz Mars Aslan burcuna ilerlerken, sizleri keyiflendirecek bir gündem yaratabilir. Tatil planları yapabilirsiniz ve kendinize daha çok yatırım yapmak isteyeceğiniz bir dönem başlıyor. Girdiğiniz her ortamda ilk dikkati çeken, hareketli saçlarınıza da yaza girerken, gereken özeni gösterin. Saçınıza özel kişiselleştirilmiş şampuanınızla beraber kullanacağınız saç  şekillendirici kremi hem yaz boyunca kolayca şekillendirebileceğiniz saçlarınıza daha az vakit ayırmanızı sağlayacak hem de gereken bakımı yapmış olacaksınız. 

Bu ay aşk, bir çoğunuzun kapısını çalabilir. Çok hızlı başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Var olan ilişkinizde evlilik kararı alabilirsiniz. 15 Haziran civarı kariyerinizle ilgili de sürpriz gelişmeler söz konusu olabilir. Parasal konularda mecburi harcamalara hazırlıklı olun. 

Boğa Burcu

Keyifli Boğalar! Bir süredir biraz huzursuz hissetmiş olabilirsiniz. Sizler için değişim, risk gibi temalar biraz terletici olabiliyor. Ama rahatlayın, 2 Haziran tarihinde yönetici gezegeniniz Venüs Yengeç burcuna ilerleyecek ve yeniden kendinizi hayatın huzurlu kollarında bulabileceksiniz. Bu dönem özellikle parasal konularda ve ilişkilerinizde güven ihtiyacınız artarken, ailenizden destek alabileceksiniz. Yakın arkadaşlarınız ve belki de kardeşlerinizle vakit geçirmek size iyi gelecektir. Kişisel bakımlarınıza ne kadar önem verdiğinizi biliyorum. Bu dönem virüs gündemi sebebiyle hemen kendinizi dışarı atmak isteyemeyebilir, temkinli ilerleyebilirsiniz. O sebeple de evde yapabileceğiniz bakımlara yönelmenizde fayda var. Özellikle ayın ikinci yarısı, dış görünüşünüze verdiğiniz önem artarken, yaz boyunca dökülen saçlarınızın motivasyonunuzu düşürmesine izin vermeyin. Dökülme karşıtı bir içerikle size özel hazırlanmış şampuanınızla beraber,  dökülme karşıtı saç serumu desteği, keyfinizi yerine getirecek ve saçlarınıza hak ettiği gücü kazandıracaktır. 

Ayrıca ayın ikinci yarısı ev ve aileye ilişkin konularda hareketlilik olabilir. Taşınma, tadilat gibi konular ön plana çıkabilir. Böyle bir düşünceniz varsa Temmuz’u beklemekte yarar olabilir. 

İkizler Burcu

Pratik İkizler! Zekanız ve mizah anlayışınızla çoğu zaman herkesi kendinize hayran bırakıyorsunuz. Fakat bu ay gerileyen yönetici gezegeniniz Merkür, sizde biraz kafa karışıklıkları, belirsizlik, dalgınlık hali yaratabilir. Her zamankinden daha dikkatli olmalı ve işleri ertelemeden, planlı ve düzenli ilerlemelisiniz. 2 Haziran itibariyle Venüs’ün para alanınıza ilerlemesiyle beraber güzellik ve bakım harcamalarınıza odaklanabilirsiniz. Zekanızla olduğu kadar, görünüşünüzle de dikkatleri toplamak isteyeceksiniz. Çabuk kırılan, şekle girmeyen, çok da uğraşmayı sevmediğiniz saçlarınıza uygun bir şampuan içeriğiyle beraber, kullanacağınız saç bakım maskesi ve şekillendirici krem, saçlarınızı kökünden güçlendirirken, kolayca şekillendirmenizi sağlayacak. 

11 Haziran itibariyle, hayatınızda anlaşmalar, sözleşmeler, kısa seyahatler hız kazanacak. Oldukça yoğun bir gündem sizi bekliyor. Ancak çeşitli aksaklıklara da açık bir döneme giriyorsunuz. Her şeyi çok planlayın. Acele kararlardan ya da öfkeyle alınan anlık kararlardan uzak durmakta yarar var. Aklınızdan geçen herhangi bir şeyle ilgili çok hızlı aksiyon almak isteyeceksiniz. Ancak arka planda Neptün etkisindeyiz. Ki siz, daha yoğun hissedeceksiniz. Yanılsamalara kapılmadan, akılcı şekilde hareket etmekte yarar var.

Yengeç Burcu

Sevgi pıtırcığı Yengeçler! Zodyak’ın en sevgi odaklısı sizsiniz. 2 Haziran itibariyle duygularınız daha da yoğunlaşıyor. Eve, aileye, sevdiklerinize ait konular daha yoğun şekilde ön plana çıkıyor. Haziran ayının en dikkat çekeni ve konuşulanı olabilirsiniz. Özellikle aşk hayatınızın hareketleneceğini söyleyebilirim. Venüs burcunuza geçiyor. Venüs buradayken tabi ki, aya girer girmez etkisini hissettirecek ve ay boyunca daha keyiflisiniz. Dikkatleri üzerinize bu kadar çekecekken, nasıl gözüktüğünüz de önem kazanıyor. Bir çoğunuz dış görünüşünüzde değişiklik yapmak isteyebilir. Saç boyatmak, kestirmek için ideal zaman. Ancak boyalı saçlarınıza uygun, temiz içerikli bir şampuanla ve dökülme karşıtı saç serumu desteğiyle  dengelemeyi unutmayın. Açılmaya ve dökülmeye meyilli saçlarınız boya sebebiyle daha da   yıpranabilir. Bu ürünlerle bir taraftan güçlendirebilirsiniz. 

11 Haziran itibariyle kariyer ve para konularında önemli gelişmeler deneyimleylebilirsiniz. Birçoğunuz yeni bir girişimde bulunabilir, maaş zammı alabilirsiniz. Ancak harcamalarınızda da dengeyi kaybetme potansiyeliniz var. Agresif harcamalara ay boyunca dikkat!

Aslan Burcu

İddialı Aslanlar! 11 Haziran tarihinde Mars’ın da burcunuza geçmesiyle beraber daha iddialı bir tavra bürünebilirsiniz. Tabii bu iddia daha çok dış görünüşünüzle başlayabilir. Bir süredir evlerde olduğumuzdan şimdi sizler silkelenip kendinize geliyor ve adeta yeniden sahnelere dönüyorsunuz. Ancak sahne ışıltılıdır. Kuruyan gür saçlarınıza biraz ışıltı ve nem verme zamanı. Saç tipinize uygun gücünü doğadan alan bileşenler ile oluşturulmuş bir şampuana ek olarak, kullanacağınız saç bakım yağı ve saç şekillendirici kremle saçlarınızla beraber özgüveniniz de tazelenecektir. 

Bu ay özellikle ayın ikinci yarısı itibariyle sizler için ilişkiler ön planda olacak. Evlilik, evlilik hazırlıkları ya da yeni bir ilişki söz konusu olabilir. İlişkinize dair ortak kararlar, planlar gündeme gelebilir. İşle ilgili görev değişiklikleri, projeler, kazançlarda artış motivasyonunuzu arttırabilir. Ancak bu ay dikkatli olmalısınız. Özellikle de arkanızdan iş çevirenler veya iş yerinde sizden gizlenen bir takım konular açığa çıkabilir. Güveniniz kırılabilir. Çok kontrolcü ve keskin davranışlardan uzak durmanızda yarar var. Daha esnek, objektif ve anlayışlı olmaya çalışmalısınız. 

Başak Burcu

Çalışkan Başaklar! Haziran ayında işle bağlantılı mecburi seyahatler, eğitimler veya kontrolünüz dışında gelişen durumlar rutininizi biraz bozabilir ve plansızlıktan hoşlanmayan sizleri huzursuz edebilir. Bu yoğunluk içerisinde özellikle de ayın ikinci yarısı itibariyle kendinizi ihmal etmeyin derim. Bakımı seviyor ve doğallığa önem veriyorsunuz. Bu oradan oraya koştururken, çabuk yağlanan saçlarınıza, pratik çözümler aramanıza gerek yok. Çünkü ben size öneriyorum ☺ Saç tipinize uygun size özel hazırlanmış temiz içerikli şampuanla beraber durulanma gerektirmeyen saç bakım serumu tam size göre. Saçlarınızı güçlendirirken, yağlanmayı geciktirecek ve ışıltınıza ışıltı katacaktır. 

Bu ay aynı zamanda yeni projelere dahil olabilir, kazançlarınızı arttırabilir, ilişkilerinizde hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. 2 Haziran tarihinde Venüs’ün yengeç burcuna ilerlemesiyle siz de adeta ilişkilerde ilerleyeceksiniz. Yeni tanışmalar, ortaklıklar, yapılan işlerde destek almak gibi temalar ay boyunca şanslı hissettirebilir.

Terazi Burcu

Güzel ve yakışıklı Teraziler! Haziran ayında iş ve kariyer konuları yoğunluklu olarak ön planda olacak sizler için. Terfi, görev değişiklikleri gibi beklentileriniz varsa özellikle ayın ilk yarısında hızlı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yönetici gezegeniniz Venüs’ün Yengeç burcuna ilerlemesiyle iş hayatınızda dikkatleri üzerinize çekiyorsunuz. Tabii ekstra bakımlı ve güzel gözükmeniz de önemli. Bu ay özellikle ayın ilk yarısında bakım yapmak için çok uygun zamanlar. İnce telli ve şekle girmesi zor saçlarınıza temiz içerikli şampuanınıza ek olarak uygulayacağınız ve güç katacak maske ve ayrıca saçını besleyerek yarattığı ışıltısıyla baş döndüreceğiniz saç bakım yağıyla beraber güzelliğinize güzellik katın.

11 Haziran itibariyle birçok konuda hız kazanırken, kazançlarınız artıyor. Yeni gruplara dahil olabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bu tarihlerde arkadaş çevrenizde tartışmalara dikkat! İş çevresi veya özel çevrenizde güç çekişmelerine dahil olabilirsiniz. Siz her ne kadar rekabetten hoşlanmasanız da, kendinizi böyle bir ortamın içinde bulabilirsiniz. Kontrollü olun.

Akrep Burcu

Gizemli akrepler! Aya başlarken, uzun seyahat planları yaparken bulabilirsiniz kendinizi. Eğitim ve tatil planları için özellikle ayın ilk yarısı çok destekleyici etkiler altındasınız. Özellikle 11 Haziran itibariyle birçoğunuz kariyer konularına iddialı bir giriş yapabilir. Yeni bir işe başlamak veya işte yoğunluk ön planda. Bir iddianız varsa ortaya koymaktan çekinmeyin. Özgüveniniz artıyor. Ama bunu dış görünüşünüzle de desteklemekten çekinmeyin. Yönetici gezeniniz Mars, size adeta el veriyor bu ay. Hem bu kadar iyi görünüp hem de bu kadar iş başarmayı nasıl gerçekleştirdiğiniz merak edilebilir. Sırrı sanırım şampuanınızda ama kimseye söylemeyin ☺ Kuru saçlarınızı canlandırmak için, şampuanınıza ek olarak saç bakım yağı ve saç kremi kullanmayı ertelemeyin bu ay.

Ayın ikinci yarısı parasal konularda da destekleniyorsunuz. Özellikle beklediğiniz bir toplu paranın gelmesi, alım satımlar, satışlardan gelebilecek gelirler, ödüller veya şanslı olduğunuzu hissettirecek sürprizlerle keyfiniz bir hayli yerine gelebilir bu ay. 

Yay Burcu

İdealist yaylar! Haziran ayının en şanslılarındansınız. Ana gündeminiz ilişkiler olacak bu ay. Özellikle tutulma eksenindesiniz. Ve birçoğunuz ayın ilk yarısı itibariyle hızlı şekilde ilişkilerle ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. 2 Haziran tarihinde Venüs’ün haritalarınızda geçiş yaptığı alan, gizli hayranlarınız olabileceğine işaret ediyor. Biliyorum rahatlıktan ve doğallıktan yanasınız ama bu ay bakımlarınızı ihmal etmemeniz yerinde olur. Dökülmeye meyilli şekle girmeyen saçlarınızı doğal şampuan üzerine kullanacağınız saç şekillendirici krem ve dökülme karşıtı serumla canlandırabilir, pratik bir şekilde kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. 

Ayın ilk yarısında parasal konularda oldukça şanslısınız. Alım satımlar ya da aileden gelebilecek destek ya da eşinizin işi veya maaşıyla ilgili gelişmeler de keyfinizi yerine getirecektir. Bu ay işle ilgili önemli kararlarda acele etmeyin. Pire için yorgan yakmayın. 11 Haziran itibariyle uzun seyahat planlarınızı titizlikle yapın. Aksaklıklar canınızı sıkmasın. 

Oğlak Burcu

Disiplinli Oğlaklar! Bu ay, özellikle de 23 Haziran tarihine kadar, disiplinli olmakta zorlanabilirsiniz. Dikkat dağınıklığı sebebiyle yapabileceğiniz hatalara karşı dikkatli olun. Yoğun bir iş temposu sizi bekliyor. Dağılabilirsiniz. Planlamakta veya plana uymakta zorlanabileceksiniz. Sağlığınızı da ihmal etmeyin. Ertelediğiniz sağlık konuları varsa bu dönemde yeniden ele alın. Tabii ki genel kişisel ve saç bakımlarınızı da ihmal etmeyin. Bu dağınıklıkta sizi biraz da olsa motive edecektir. Kuru ve  pullanmaya meyilli saç ve derinize, saç tipinize uygun olarak tasarlanmış şampuanınızla yıkamanızı öneririm.  Saçınızı ihtiyaçlarına göre temizledikten sonra saç bakım yağıyla da desteklemeniz hem saçınızı hem sizi rahatlatacaktır. 

11 Haziran itibariyle parasal konular ve ortak sorumluluklar gündeminizde olacak. Eşle veya ortaklarla alacak verecekler, ödemeler sebebiyle bazı tartışmalar yaşayabilirsiniz. “Senin paran, benim param” temalarından uzak durmanızı ve uzlaşmacı bir tavır sergilemenizi öneririm. 2 Haziran tarihi itibariyle ay ortasına kadar ise, ikili ilişkilerde en şanslı döneminiz olacak. Yeni tanışmalar ve başlangıçlar söz konusu olabilir. 

Kova Burcu

Bireysel Kovalar! Normalde alanınıza kimseyi dahil etmeyi sevmiyorsunuz ama bu ay biraz sosyalleşmek hatta yakınlaşmak size de iyi gelecektir. 2 Haziran tarihinde Venüs’ün iş ve sağlık alanınıza geçişiyle rutininiz değişiyor. Özellikle sağlık konularında daha iyi hissedeceksiniz ancak beslenme sağlığınıza dikkat edin çünkü iştahınız açılabilir. Tabii ki, kişisel bakımlarınıza da ay boyunca ağırlık vereceksiniz. İnce telli ve zor şekil alan saçlarınızı sap tipinize uygun doğal, şampuanınızla yıkadıktan sonra, haftada iki kez uygulayacağınız maske bakımı ile güçlendirebilir, hacim katabilir ve saç şekillendirici kremle de hareketlendirebilirsiniz. 

11 Haziran tarihi itibariyle ilişkilerinizde tartışmalara açık bir döneme giriyorsunuz. Arkadaşlarınız, ortaklarınız, evliliğiniz ya da ilişkiniz mercek altında. İş ortamında rekabetçi ve stratejik tutumlardan uzak durun. Bir çoğunuz tek başıma yapamam diye düşündüğünüz meselelerde destek alabilirsiniz. Parasal konularda ise şanslı bir dönemdesiniz. Özellikle ayın ilk yarısı. Ancak harcamalarınızda da aşırıya kaçabilirsiniz kontrollü ve hesaplı hareket etmenizde yarar var.

Balık Burcu

Dalgın Balıklar! Bu ay dalgınlığınız artacak. Dikkat dağınıklığı ve odaklanma problemleriyle baş etmekte zaman zaman zorlanabilirsiniz. Özellikle de ayın ikinci yarısında önemli görüşmelerde, imzalarda, alışverişlerde muhakkak destek alın. Tabii bu dalgınlıkla kendinizi de ihmal edebilirsiniz. Özellikle ayın ilk yarısı kendinize yatırım yapın bol bol. Keyifli ve şanslı hissedeceğiniz bir dönem olacak ve aşkta belki de ayın en şanslısısınız. Bu sebeple kişisel ve saç bakımlarınızı düzenli yapın. Çabuk yağlanan saçlarınızla ilgilenmek size zor geliyorsa doğal içerikli şampuanınıza ek olarak muhakkak güçlendirici ve hacim katan maskeyle destekleyin. Böylece biraz daha zaman kazanmış olacaksınız. 

10 Haziran itibariye evle ilgili meseleler hız kazanacak. Taşınma, alım satımlar gibi konular hızla gündeminize dahil olurken, siz sadece imzalayacağınız sözleşmeleri iyi okuyun. 11 Haziran itibariyle de para ve iş konularında hızlanmaya başlayacaksınız. Yeni girişimlerde bulunabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Bu dönem sağlığınıza ekstra dikkat edin. Küçük ev kazaları, düşme, yanma, baş ağrıları gibi durumlar biraz can sıkıcı olabilir. Dikkatiniz de dağınık olacağı için günlük rutininizi etkileyecek durumların önlemini alın.