Saç Detoksu

Deniz tuzu, yoğun nem, klor, güneş ışınları… Yaz mevsiminin bir sevilen bir de istenmeyen tarafı var: Saçlarımızı yıpratıyor! Çözüm: Saç detoksu!

Saç Detoksu

Saç Detoksu: Yaz Boyunca Yıpranan Saçlara Detoks Zamanı!

Uzun süre bu etkenlere maruz kalan saçlarımız sonbaharın gelişiyle artık güçlü kalamayıp zayıflamaya başlar. Saç dökülmeleriyle iyice canımızı sıkmaya başlayan bu durumda saç bakım ürünleri yeterli gelmez. Saçlar kış hazırlığını yeterince iyi yapamaz ve henüz soğuk havalar gelmeden kırılmalar, kopmalar artar. Saç detoksu bu dönemde ihtiyacınız olan tek şey. Detoks peelingi, detoks yağı ve detoks şampuanından oluşan detoks kiti ile zararlı toksinlerden arınmış sağlıklı saç ve saç derisine sahip olabilirsiniz.
Saçlarımızda günde 50-100 tel arası dökülme olması normaldir. Ancak mevsim geçişlerinde bu sayı daha da artar. Bu da saçların yapısından, görünümüne istenmeyen bir duruma neden olur. Saç detoksu paraben içermeyen doğal formülü sayesinde saçlara baştan aşağı, komple bakım sağlıyor.

Saçlarımız 3 yaşam evresine sahiptir.

Anajen dönemde saçlar uzar, kıl kökleri aktiftir. İkinci dönem olan katajen dönemi bir ya da iki hafta sürer, gerileme dönemidir. Saçı yapan dermalpapilla hücresi bu dönemde kökten ayrılır. Üçüncü evre olan telojen dönemi ise dinlenme evresidir. Saçlar uzamaz, kıl kökleri yenilenmez ve incelmeler başlar. Bu dönem ağustos sonu ve eylül ayı aralığında başlar. İyi bir saç detoksu yapılmadığı takdirde devamında dökülmelere sebep olur. Saçlar temmuz ayında bahsettiğimiz telojen fazına girdiği için daha da cansızlaşır. Ve saçların doğal bir şekilde canlanması için yaklaşık 100 gün sonra, dermalpapilla evresine gelmesi beklenir. Bu da sonbaharın çoktan başlaması ve mevsim geçişlerinin de ortaya çıkarak saçlara ekstra yıpratıcı etki yapıyor olması demek… Bu dönemde içeriğinde çinko, vitamin ve amino asitlerin bulunduğu, saçlarınızın tam da ihtiyacı olan bir detoks kiti ile saç ve saç derinizi tekrardan hayata döndürebilirsiniz.

Sonbaharda saç kaybetmemek için saç detoksunu dene!

Toksinlerden arınma anlamına gelen detoks bakımını saçlarınızda da uygulamak mümkün. Detoks rutinine özel olarak hazırlanan saç yıkama peelingi ile saçlar arındırılarak tüm kimyasal, şehir kiri gibi toksinlerden arındırılır. Detoks kitine özel hazırlanan saç detoks yağı ise içeriğindeki bitkisel yağlar sayesinde saçlarınızı dipten uca nemlendirip beslerken daha sağlıklı ve güçlü yapıda saç tellerine sahip olmanızı sağlar. Belirli bir programı olan saç detoksunun arındırma kısmında sıra, bu rutine özel olarak üretilmiş detoks şampuanına gelir. Detoks şampuanı ile durulanan saçlar tüm kir ve yağdan arındırılır. Güçsüzleşen kıl köklerini yeniden canlandırıp besleyen bu şampuan sonrası detoks bakımı tamamlanır.

Yaz boyunca yıpranan saçlarınızı 21 günlük eğlenceli detoks kiti ile canlandırıp saç dökülmelerinizin önüne geçebilir, parlak ve gür saçlara sahip olabilirsiniz.