Saç Trendleri ve Modelleri 2017 – 2018

10/10/2018
  • Saç Trendleri ve Modelleri 2017 – 2018

Saç Trendleri

2017 ve 2018’in saç trendleri düz saçlardan kıvırcıklara, uzun saçlardan küt kısa kesimlere, dağınık görünümden sıkı topuzlara kadar her stilde öne çıkıyor. Dağınık dalgalardan bohem örgülere, radikal kesimlerden çarpıcı saç renklerine kadar birçok farklı modeli aynı anda denemek isteyebilirsin. Çünkü 2017 saç trendleri her tarza uygun farklı model seçenekleriyle öne çıkıyor.

1. Dağınık Dalgaların İhtişamı

Yapılmış gibi durmayan, yıka ve çık modeli diye adlandırılan dağınık dalgalı saçlar, 2017’de de moda olmayı sürdürüyor. Yıkanmış ve kuru saçı birkaç parçaya ayırıp maşa yardımıyla kalın dalgalar yapabilir, daha sonra parmaklarına bu dalgaları dağıtarak doğal bir görüm elde edebilirsin. Maşa kullanmak istemiyorsan iki yana ayırdığın saçları yuvarlak bir topuz yapman ve bu topuza fön tutman yeterli. Saçını açtığında doğal dalgaların oluştuğunu göreceksin. Katlı kesimlerde yüzünüze modern ve dinamik bir hava katan dağınık dalgalar, uzun saçlarda da gotik bir tarz yaratıyor. Yapılışı pratik ve kolay olan dağınık dalgalar, ombreli saçlarda yansımaların da etkisiyle havalı bir görünüm yaratıyor.

2. Zarif ve Modern: Balerin Topuzu

Genellikle uzun saçlıların tercih ettiği balerin topuzu, yeniden trend olmasıyla kısa saçlarda da yarım topuz halinde kullanılabiliyor. Zarif bir görünüm veren model, dolgunlaştırıcı aksesuarlarla birlikte daha hacimli ve tok bir görünüme kavuşuyor. Gece davetlerinde abiye elbiselerle tercih edilen topuzların aksine gündelik hayatta da sıklıkla tercih ediliyor. Sprey ya da jöle kullanarak tepede toplanan saçlar aynı zamanda doğal bir görünüm yaratarak çabasız güzellik izlemi veriyor.

3. Gözleri Öne Çıkartan Kaküller

Son birkaç yıldır gözde olan kaküller, sürekli bakım ve kesim istese de kadınların vazgeçilmez saç modelleri arasında yer alıyor. Gözleri öne çıkartan kaküller, koyu renk saçlarda modern bir tarz yaratırken açık ton saçlardaysa romantik bir hava yaratıyor. Genellikle uzun yüzlü kadınların tercih ettiği kaküller, her boy saçla kullanılabiliyor. Küt saçlarda düz kesim kaküller minimalist, uzun saçlarda katlı kesim kaküller feminen bir görünüm sağlıyor. Daha çok düz saçlarda kullanılan kakülleri dalgalı saçlarda sürekli şekillendirmek gerekiyor.

4. 2017’nin Saçları Sıcak Tonlarda

2017’de yeni bir saç rengi denemek istiyorsan tercihin sıcak renklerden yana olmalı. Kahveler, kızıllar ve doreler bu yıl da yükselen trendlerin arasında yer alıyor. Akaju, fındık kabuğu gibi ana renklerin üzerine atılmış sarı gölgeler yüze canlılık veriyor. Her cilt tipine uygun sıcak tonlar esmer ve kumral kadınların tercihleri arasında yer alıyor. Kahve tonlarında saçlarına bakır balyajlar attırabilir, kumral saçlarına dore gölgeler yaptırarak yepyeni bir görünüme kavuşabilirsin. Açık tenliysen ve sarı renklerden sıkıldıysan canlılığıyla dikkat çeken kızıllar koyu tonlardan birini deneyebilirsin.

5. Karar Veremeyenlere Kesin Çözüm: Radikal Kesimler

Radikal kesimler 2017’nin en revaçta trendlerinden. Küt kesimlerden kitsch kesimlere kadar iddialı modeller bu sezon öne çıkıyor. Bu trend, sportif olduğu kadar maskülen de bir tarz oluşturmanıza yardımcı oluyor. Her tip yüze uygun olan model; kendine güvenen, modern kadınları temsil ediyor. Köklü değişim yapmak ve baştan aşağı tarzını yenilemek istiyorsan özellikle siyah ve platin saçlarına bu kesimlerden birini yaptırabilirsin.

6. Bohem Etki Yaratan Örgüler

Yaz aylarının olmazsa olmazı örgü saçlar sonbahar kış trendlerine de damgasını vuruyor. Bohem, romantik ve gotik bir tarz yaratan örgüleri dilersen bir topuz içinde dilersen açık saçta bant olarak uygulayabilirsin. Yan topuzlarda dağınık örgü cool bir görünüm sağlarken enseye sıkı topuzlarda elegan bir stil yaratıyor. Daha bohem tercihler için eski klasik at kuyruğu örgüler hafif bol formda yapabilir, özel saç bantlarıyla ya da kurdelelerle hareketlik katabilirsin.