Şampuan Seçimi

Erkeklerin ve kadınların güzel görünmelerinin en kolay formülü, bakımlı ve güzel saçlar. Canlı, parlak ve dolgun saçlara sahip olmak herkesin hayali ancak ne yazık ki saç bakımı konusunda doğru bilenen yanlışlar farklı sorunlara yol açabiliyor. Özellikle  yanlış şampuan seçimi ve yanlış yıkama şekilleri nedeniyle çoğu zaman saç deformasyonları ile karşılaşılıyor.

Saçının temel bakımını en doğru şekilde yapmak için saç tipine uygun bir şampuan seçerek saç ve saç derisinde ortaya çıkacak sorunların önüne geçebilirsin. Saç profiline uygun kişiselleştirilmiş şampuan seçimi sayesinde kısa sürede farkı hissedebilirsin.

Saç Tipine Uygun Şampuan Seçimi

Saç Sağlığı Konusunda Şampuanın Önemi

Saçların bakımlı görünmesi konusunda şüphesiz en önemli husus şampuan seçimi. Günümüzde birbirinden farklı türde ve markada şampuanlar üretiliyor. Normal, yağlı, zayıf, boyalı ve kuru gibi farklı saç tiplerine uygun içeriğe sahip ürünler arasında kendine en uygun seçimi yapman oldukça önemli. Çünkü deri yapısına uymayan ürünleri kullanmak saçın doğal dengesini bozuyor ve pek çok sağlık problemlerini de beraberinde getiriyor. 

Şampuan seçimi, sadece saçların bakımı konusunda önemli olan bir husus olarak algılanıyor. Aslında durum bu kadar basit değil. Uzun vadede bakıldığında kullanılan tüm saç ürünleri yaşam kalitesi üzerinde önemli bir rol oynuyor. Örneğin SLS içeren şampuanlar, saç derisinde zamanla; kepek, seboreik egzama ve kaşıntı türünde rahatsızlıklar meydana getirebiliyor. Ayrıca saçların zamanla zayıflayıp dolgunluğunu kaybetmesinde de yine en önemli etken şampuan seçimi. 

Ürünlerin içeriklerinde yer alan paraben ve phtalate gibi maddeler ise üreme kaynaklı hastalıklara, astım ve alerji gibi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Kısacası güzellik ve bakım için yapılan şampuan seçimi, uzun yıllar sonra kabusa dönüşebiliyor. Bu nedenle tercihin saç tipi için uygun olan doğal içerikli ürünlerden yana olmalı. 

Kişiselleştirilmiş Şampuan da Nedir?

Saç yapısını korumak ve daha sağlıklı hale getirmek konusunda kişiselleştirilebilir şampuan seçimi büyük bir önem taşıyor. İçeriğinde yer alan iyileştirici bileşenleri ve maddeleri sayesinde saçının tüm ihtiyacını tek bir ürün sayesinde karşılayabilirsin. Özel formüllerle geliştirilen şampuan; normal, kuru, yağlı ve boyalı gibi tüm saç tipi özelliklerine göre ayrı maddelerden hazırlanıyor. 

Saçları dipten uca besleyen ürüne maksimum 5 tür saç hedefi ekleterek şampuanını daha özel ve kişisel hale getirebilirsin. Yapacağın şampuan seçimi içerisinde yağ seviyesini düzenleme, saç dökülmesini önleme, parlaklık, hacim ve ipeksi yumuşaklık gibi  tercih edebileceğin pek çok saç hedefleri mevcut. Bakım-onarım formülü, kimyasal işlem görmüş saçlarının nem dengesini geri getirerek derinlemesine hijyen sağlıyor. Saç kökünü besleyen karışım da mineral ve vitamin gibi değerleri saç köklerinizden saç gövdesine kadar ulaştırıyor. Yağ seviyesini düzenleme formülü ise hem yağlı hem de kuru saçlar için etkili. Saçtaki sebumu yani yağı dengeleyerek daha sağlıklı ve hacimli bir görünüm elde etmene yardımcı oluyor. Anti bakteriyel özelliği ile yağlanma riskini azaltırken diğer yandan da olası yıpranmalara engel oluyor.

Saç tipi, nem durumu ve yıkama sıklığı gibi hususları göz önünde bulundurarak kendi saç karakterine uygun formülü oluşturabiliyorsun. Üstelik içeriğinde; paraben, tuz, SLS ve boya gibi zararlı maddeler de yok. Aksine saçı besleyen ve daha sağlıklı uzamasına yardımcı olan yararlı ham maddeler ihtiva ediyor. 10 milyon ve üzeri formül maddesi ile zenginleştirilebildiği için her saç tipi için uygun kompleksi kolayca elde edebilmen mümkün.

Sağlığa uyumlu aktif bileşen maddelerinden geliştirilen kişiselleştirilebilir şampuan seçimi ile saçlarına muhteşem bir bakım yapabilirsin. Onarıcı proteinler ve güçlü ek formüller sayesinde saçının karakteristik yapısına en uygun ürünü kendi ellerinle oluşturabilirsin.