Astrolog Gülşan Bircan'dan Temmuz Ayı Kişisel Bakım Tavsiyeleri

07/06/2021
  • Astrolog Gülşan Bircan'dan Temmuz Ayı Kişisel Bakım Tavsiyeleri

Herkese merhaba,

Temmuz ayına astrolojik olarak biraz sert bir giriş yapıyoruz. E, ne diyoruz hep? “Yukarıda ne varsa, aşağıda da o vardır.” Özellikle 3-9 Temmuz arasında genel olarak gerilimli açılar, bizim de değişime direndiğimiz noktalara dikkat çekecek aynı zamanda. Gökyüzünde oluşan açı kalıpları, bize değişimin kaçınılmaz olduğu alanları gösterecek ve bize de kabul etmek düşecek. Direnmenin, inat etmenin hiçbir faydası olmayacak. 10 Temmuz itibariyle çok iyimser bir Yeni Ay yaşayacağız Yengeç burcunda. Yeniden umudumuzu yeşertecek olaylar söz konusu olabilir. Aile, ev, sevdiklerimiz, güven arayışımız öne çıkarken duygusal ihtiyaçlarımızı sorgulatacak. “Ben, gerçekten ne istiyorum?” diye, sorarken bulabiliriz kendimizi. 13 Temmuz-15 Temmuz arasında ise aşk birçoğumuzun kapısını çalabilir. Daha keyifli, tutkulu olduğumuz günlerin başlangıcı olacak. Hatta bugünlerde başlanan ilişkiler belki de evlilik yolunda hızla ilerleyebilir. Peki, biz kendimizle ne ara ilgileneceğiz derseniz, özellikle saçının uzamasını ve gürleşmesini isteyenler için, 12 Temmuz-16 Temmuz arasında yaptıracağınız kesimler, bakımlar muazzam etkiler yaratabilir. Tabii ki doğru ürün ve kuaförlerle.

Koç Burcu

Heyecanlı Koçlar! Bu ay sizleri daha da heyecanlandıracak olaylar yaşayabilirsiniz. Özellikle aşk konusunda bu ayın en şanslısı sizsiniz. Yeni bir başlangıçla keyfiniz yerine gelebilir. Kendinizi şanslı hissettiğiniz, yaratıcılığınızın arttığı bir zaman olacak. 11 Temmuz itibariyle, özellikle yatırımlar açısından desteklenebilirsiniz. Büyük küçük demeden birikime odaklanın derim. Ayın ikinci yarısında taşınma,  iş değişikliği gibi konular gündeme gelebilir. Biraz yorucu ve stresli olabilir sonrasında keyfini çıkarabileceksiniz. Ayın ilk 10 gününde parasal konular gündemde olacak. Kontrolünüz dışında gelişen harcamalar veya yatırım riskleri sizi biraz zor durumda bırakabilir. Destek almak ihtiyacı hissedebilirsiniz. Sizin de harcamalarınıza dikkat etmeniz yerinde olur. Değişim size daha çok iş ve parasal konulardan gelebilir. Ayın ilk yarısı inatlaşmak yerine uzlaşmaya çalışın. 

Birçoğunuz “İşte yaz şimdi başlıyor.” diyebilirsiniz. Tatile giderken ne götüreyim, kıvırcık saçlarımı nasıl şekillendirip güneşin ve denizin etkilerinden koruyayım? diye  soruyorsanız cevap burada. Saç tipinize uygun şampuanınızı yanınıza almayı unutmayın. Yanı sıra kolayca saçlarınızı şekillendirirken, nemlendirerek besleyecek saç şekillendirici kreminizle beraber pratik bir şekilde geceye de denize de hazırsınız!

Boğa Burcu

Sakin boğalar! Bu ay pek de sakinliğinizi koruyamayabilirsiniz. Özellikle ayın ilk yarısında oldukça koşturmalı ve biraz da stresli günler yaşayabilirsiniz. Ev, aile, yuva ve kariyer üçgeninde sıkışmış hissedebilirsiniz. Bazı sorumluluklar ve mecburiyetler yorucu olabilir. Kariyer konularında geçmiş temalar yeniden gündeme hızlı bir şekilde gelebilir. Bir şeyler değişiyor ve siz kontrol edemiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Sizin için zor olsa da direnmeyi bıraktığınız belki de bir alternatif daha fark edersiniz. 12 Temmuz itibariyle yönetici gezegeniniz Venüs’ün de desteğiyle biraz daha keyifli ve rahatladığınız günler başlıyor. Taşınma ve yer değişiklikleri, evde dekorasyon ve yenilenme gibi konular öne çıkabilir. Aileden biri evleniyor olabilir. Hatta bu kişi siz bile olabilirsiniz. Belki de ay,  başında yaşayacağınız stres bu düzen değişiminin sancılarıdır.  Ayın ikinci yarısı yeni kararlar aldığınız kısa seyahat trafiğinizin ve belki de işinizde görüşmelerin, yazışmaların artacağı bir dönem. Sevdiklerinizle bol bol bir araya geleceksiniz. 

Bu koşturmaca içinde belki de ilk defa kendinize zaman ayırmayı unutabilirsiniz. Çoğunuzun saç dökülmesinden şikayet,  ettiğini biliyorum. Saçlarınızın gürleşmesi ve sağlamlaşması için 12 Temmuz-16 Temmuz arasında biraz kesim yaptırmak daha gür ve çabuk uzamasına yardımcı olacaktır. Bunun yanında kaliteye ne kadar önem verdiğinizi de bildiğimden size doğal içerikli şampuanınıza ek olarak kullanacağınız, saç bakım yağı ve dökülme karşıtı saç bakım serumunu da öneriyorum. Böylece o yorgunlukla bile güneş gibi parlayacaksınız.

İkizler Burcu

Eğlenceli ikizler! Burcunuzda yaşanan tutulmalar ve gezegen dizilimleri sonrası Haziran sizi biraz dağıtmış olabilir. Temmuza hızlı bir giriş yapıyorsunuz ve dağılan yerleri toparlıyorsunuz. Bu ay birçoğunuz yakın çevrenizin ve belki de kardeşlerinizin de desteğini alarak hedeflerinize doğru sağlam adımlarla ilerliyorsunuz. Fakat ayın ilk 10 gününde kısa seyahatlerde, anlaşmalar ve sözleşmelerde ve önemli kararlarınızda dikkatli olun. Acele ve öfkeyle alınan kararlar sizi çıkmaza sokabilir. 10 Temmuz itibariyle parasal konularda şanslı bir dönem başlıyor sizler için. Yeni başlangıçlar, girişimler öne çıkabilir. Kariyer anlamında yılın en şanslı burçlarındasınız ve bunu 10 Temmuz civarı hissedeceksiniz. Hayatınızda biri yoksa özellikle yakın çevrenizden birilerine kapıları açabilirsiniz. Bu aralar sosyalleşin. Davet edildiğiniz yerlere muhakkak gidin. 

Yoğun ve koşturmalı bir ay sizleri beklerken, elbette kendinizi de ihmal etmeyin. Hem de gittiğiniz yerlerde belki de hayatınızın aşkıyla karşılaşacakken, bakımsız ve yorgun gözükmek istemezsiniz. Pratik ve hızlı oluşunuz, çabuk sıkılan yapınız bu ay biraz daha odaklanmanıza engel olamayacak. Özellikle 12-16 Temmuz arasında yapacağınız bakımlardan harika sonuçlar alabilirsiniz. Sönük ve ince telli saçlarınızı güçlendirmek, daha havalı bir ruha bürünmek için şampuanınıza ek olarak haftada 2 gün saç maskesi ve saç şekillendirici krem kullanmayı atlamayın. 

Yengeç Burcu

Narin Yengeçler!  Uzun zamandır biraz içe dönen enerjiniz bu ay dışa dönmeye başlıyor. Temmuz’a biraz sert bir giriş yapıyoruz. Sizin sert kabuğunuzun altındaki yumuşak tarafınızı da harekete geçirecek bir ay. Temmuz ayının en şanslı burçlarındansınız merak etmeyin. Ancak parasal konularda ve ilişkilerde dikkatli olmalısınız. Özellikle ayın ilk 10 günü alacak verecekler, alım satımlar öne çıkabilir. Kredi vb. konular sizi biraz zorlayabilir. Ortaklı konularda karar alınması sırasında tartışmalar yaşanabilir. Evlilikle ilgili gündemi olanlar için ekstra stresli bir zaman dilimi. Sakince sürecin keyfini çıkarmaya bakın.  Sonrasında bu etki dağılacak ve yerini biraz daha kolaylığa bırakacak. Ayın ikinci yarısı uzun seyahat ve tatil planları, eğitimle ilgili konular, yurtdışı ve yabancılarla ilişkiler daha çok öne çıkacak. Keyfinizi yerine getirecek planlar yapabilirsiniz. 

10 Temmuz itibariyle güneş gibi parlayacaksınız. Belki de ayın en konuşulanı olacaksınız. Burcunuzda gerçekleşen oldukça iyimser Yeni Ay ile beraber siz de yenilenmeye başlıyorsunuz. Tabii ki bu yenilenme sadece ruhunuzda tezahür etmeyecektir. Kendinizle daha çok ilgilenmek, isteyebilirsiniz. Saç kestirmek, özellikle de gürleşmesini ve çabuk uzamasını istiyorsanız 12 ve 16 Temmuz arasını tercih edin. Kendi bakımlarınızı da ihmal etmeyin. Dökülen ve ince yapılı saçlarınızı şampuanınıza ek olarak uygulayacağınız saç bakım maskesi ile güçlendirirken, dökülme karşıtı serumla da destekleyin. Siz de daha güçlü hissedeceksiniz. 

Aslan Burcu

İddialı Aslanlar! Bu ay daha da iddialısınız ve kendinizi cesurca ortaya koymaktan çekinmiyorsunuz.  Hem Mars’ın hem de Venüs’ün burcunuzda ilerlemesi, bir süredir kaybettiğinizi düşündüğünüz cesaretinizi toplamanıza yardımcı oluyor. Kariyer konularında da öne çıktığınız, kendinizi gösterdiğiniz bir zaman dilimi. Ayın ilk 10 günü gökyüzünde gezegenler arasında restleşme olurken, aşağıda siz de ortaklı konular, evlilik ve ikili ilişkiler, kariyer konularında restleşmelere açık bir zamandasınız. Biraz kontrollü olmalı, inat etmemeli ve sakinliğinizi korumalısınız. 10 Temmuz sonrası ise, ruhsal olarak daha rahatlamış ve iyimser hissedeceksiniz. Eğlenceli planlar yapabilirsiniz. Yeni projeler, düşünceler öne çıkabilir. Sağlığınıza özellikle de beslenme sağlığınıza ayın 10 Temmuz itibariyle daha çok dikkat etmelisiniz. 

22 Temmuz itibariyle Güneş’in de burcunuza geçişiyle beraber daha çok dikkat çekmeye başlayacaksınız ki belki de ihtiyaç duyduğunuz takdir edilme ve beğenilme arzunuzu tatmin edebileceğiniz bir süreç olacak. Her zaman göz önünde olmaktan, dikkat çekmekten çekinmiyorsunuz. Fiziki görünümünüzde saçlarınızın etkisi es geçilemez. Gür ve kolay şekle girmeyen saçlarınız için şampuanınızla beraber kullanacağınız saç şekillendirici krem eşlik etsin muhakkak. Siz de bu sıcaklarda pratik bir şekilde güzelliğinize güzellik katmanın keyfini çıkarın.  

Başak Burcu

Detaycı Başaklar! Bu ay arka planda kalmaya, biraz daha detaylarla ilgilenip, toparlanması gerekenleri toparlamaya çalışabilirsiniz. Ayın ilk 10 günü sağlığınız açısından biraz riskli olabilir. Ruhsal olarak stres kaynaklı bazı durumlar ortaya çıkabilir.  Dişler, kemiklerle ilgili bel ve boyun ağrılarının yoğunlaşması günlük yaşam kalitenizi biraz düşürebilir. Doktora gitmeyi ve vitaminleri almayı ihmal etmeyin.  Elbette kendinizle daha çok ilgilenmek, özellikle ince telli ve çabuk yağlanan saçlarınıza gereken özeni göstermek de bu süreçte keyfinizi yerine getirebilir. Motivasyonunuzu kaybetmeyin. Özellikle de ayın 12 ve 16’sında yapacağınız bakımlardan net sonuçlar almak sizi mutlu edebilir. Doğal içerikli şampuanınızla beraber kullanacağınız saç bakım maskesi ve saç şekillendirici kremle işiniz kolaylaşırken, bir de  bakım derdiniz olmayacak. 

10 Temmuz itibariyle keyfiniz genel olarak yerine geliyor. Yeni projelere başlayabilir, yeni bir bölüme geçebilir, çalışmıyorsanız beklediğiniz görüşmeden olumlu yanıt alabilirsiniz. Aynı zamanda ikili ilişkiler açısından da ayın ikinci yarısı daha şanslı hissedeceğiniz bir zaman dilimi olacak. Yeni tanışmalar, karşılaşmalar veya var olan ilişkinizi yeni bir boyuta taşıyabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabileceğiniz, bazı kalabalık gruplara katılabileceğiniz keyifli bir dönem olacak. 

Terazi Burcu

Keyifli Teraziler! Bu ayın en keyiflisi ve sosyali sizsiniz. Yeni bir projeyle birçoğunuz sahalara geri dönebilirsiniz. Kariyerle ilgili konularda öne çıktığınız, yeni başlangıçlar yapabileceğiniz yeni girişimlerinizden  hızlıca sonuç alabileceğiniz bir zaman dilimi olacak. Aşk hayatınız hareketleniyor. Bu ay davetlere icabet etmeyi atlamayın sakın. Gittiğiniz yerde kimle karşılaşacağınızı bilemezsiniz.  Belki de hayatınızın aşkıyla karşılaşıyorsunuz. Özellikle ayın 22’sine kadar bu konuda oldukça şanslısınız. Zaten bir ilişkiniz varsa ya da evliyseniz, belki de partnerinizin işiyle ilgili yaşanacak bir gelişme sizi de çok mutlu edecektir. Ayın ilk 10 günü, alım satımlar, çocuklar ilgili konular, ödemeler ve ortaklı konularda biraz stresli geçebilir kontrolünüz dışında gelişen olaylar can sıkıcı olabilir. Ancak sonrasında keyfiniz tekrar yerine geliyor ve hatta desteklendiğinizi hissediyorsunuz. 

Zaten dış görünüşüne çok önem veren burçlardansınız. Ancak hatırlatmakta yarar var. Şekil vermekte bazen zorlandığınız, çabuk sönen saçlarınızı daha da havalı ve güçlü bir hale getirmek için, şampuanınıza ek olarak saç bakım maskesi ve saç şekillendirici krem kullanabilirsiniz. İş, yoğunluğu, tatil planları, arkadaşlar derken kuaförlere ayrıca vakit ayıramayacağınız bir ay olabilir. Bu sebeple bakımlarınızı daha doğal şekilde kendiniz yaparak zamandan da kazanmış olursunuz. 

Akrep Burcu

Gözü Kara Akrepler! Bu ay kendinizi her zamankinden daha da cesur, girişimci ve mücadeleci hissedeceksiniz. Ayın ilk yarısında atacağınız adımlarla ilgili ayın ikinci yarısında olumlu ve somut sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu ay kariyerinizde öne çıktığınız bir ay olacak. Siz de bunun için elinizden geleni yapıyorsunuz. Ancak ayın ilk 10 günü gökyüzündeki restleşme, ani istifaları, tartışmaları, otorite konumundaki kişiler tarafından bastırılmayı, hareketsizliği getirebilir. İnisiyatif kullanamadığınız konularda fazla agresif davranabilirsiniz. Aynı temalar ilişki ve evlilik temalarını da etkileyecek. Kontrolünüz dışında gelişen olaylar, ayrılık gibi konular gündeme gelebilir. Sakin kalmalı, inatlaşmamalı ve mantıklı adımlar atmalısınız. Değişime direnmeyin bu ay. Ayın 10’u itibariyle bu etki dağılmaya başlayacak ve daha keyifle ilerleyeceksiniz. Özellikle tatil ve seyahat, eğitim planları yapabilirsiniz. 

Ayın ilk yarısında stres ve yoğunluk sebebiyle kendinizi unutabilirsiniz. Daha da güçlenmek ve motive olmak için bakımlarınızı arka plana atmayın. Unutmayın ki, en çok kendimize ihtiyacımız var. Kuru ve kalın telli, yıpranmaya meyilli saçlarınızı canlandırmak için buna uygun kişiselleştirilmiş  şampuanınıza ek olarak, saç bakım yağı ve saç şekillendirici krem kullanın. Kendinizi daha iyi hissettikçe, mücadele gücünüz de artacaktır. 

Yay Burcu

Neşeli Yaylar! Bu ay yapacağınız, uzun seyahat ve tatil planları neşenizi daha da yerine getirebilir. Mars’tan alacağınız olumlu desteklerle hem yapmak istediklerinize daha rahat odaklanacaksınız hem decesaret ve motivasyonunuz artacak. Ayın ilk 10 günü iş, sağlık, eğitimle ilgili konularda biraz stresli ve yoğun ve  kontrolünüz dışında olaylar öne çıkabilir. Ayrıca yakın çevrenizi, kardeşlerinizi içine alan bir düzen değişimi, gerilimli durumlar, bazı anlaşmalarda ya da sözleşmelerde aksaklık yaşanması gibi temalar da mümkün görünüyor. Ekstra dikkatli olmalısınız. 10 Temmuz itibariyle özellikle parasal konularda şanslı bir dönem başlıyor. Alacakların gelmesi, zam vb. temalar veya eşin parasıyla ilgili olumlu gelişmeler,  hızlı satışlar sizi rahatlatabilir. Kredi vb. konularda da desteklendiğiniz bir zaman başvuru için ayın 12-14 arası daha uygun görünüyor. Taşınma ve yer değişikliği olasılıklarının da olabileceği bu zaman diliminde özellikle ev alım-satımları konusunda daha şanslı göstergeler var. 

Her zaman iyimserliğinizi ve neşenizi korumaya çalışıyorsanız ancak rahat ve çabuk sıkılan yapınız dolayı kendinize hak ettiğiniz özeni gösteremeyebiliyorsunuz. Sizin gibi hareketli ve yerinde duramayan saçlarınızla da inatlaşmak yerine, size özel kişiselleştirmiş şampuanınıza ek olarak saç şekillendirici krem ve saç bakım yağı ile birlikte kullanarak pratik çözümlerle zamandan kazanabilirsiniz. Saçlarınız daha neşeli bir hal alırken, siz de daha rahat hissedeceksiniz. 

Oğlak Burcu

Düzenli Oğlaklar! Motivasyonunuzu kendi hayat düzeninizden alıyorsunuz. Sizin için herhangi bir konuda alıştığınız düzen bozulursa, stres yaşamaya başlıyorsunuz. Bu sebeple bu ayın ilk 10 günü biraz ekstra sakin ve dikkatli olmaya çalışın. Yönetici gezegeniniz Satürn’ün de içinde olacağı restleşmelerle başlıyoruz aya. Özellikle parasal konular, yatırımlar, alacak verecek meseleleri, ortaklı konular, eşin parası gibi temalar sebebiyle maddi düzeniniz bozulurken, evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Kontrolünüz dışında gelişen olaylar sebebiyle stres yaşayabilirsiniz. Değişime direnmeyin ve olanı kabul etmeye çalışın. Birçoğunuz yeni bir düzene geçebilirsiniz ve aynı göstergeler sağlık anlamında da sizleri uyarıyor. Ertelediğiniz sağlık sorunları varsa sizi biraz sıkıştırabilir. Ayın ikinci yarısı ise özellikle 10 Temmuz itibariyle keyfiniz yerine gelmeye başlayacak. Özellikle evlilik ve ikili ilişkiler öne çıkıyor. Var olan ilişkiniz yeni bir boyut kazanırken, evlilik kararları ve teklifler bu dönemde gelebilir.

Sizlere yazarken Şems’in şu sözleri geldi aklıma. “Hayatımın altı üstüne gelir diye niçin endişeleniyorsun? Nereden biliyorsun hayatının altının, üstünden daha iyi olmadığını?” Bu yoğunluk ve belki kaosun içinden kendi düzeninizi yeniden kurabilirsiniz. Yeter ki, kendinizi ihmal etmeyin. Özellikle de kurumaya, pullanmaya meyilli saçlarınız ihmale gelmez. Size özel kişiselleştirilmiş şampuanınızla beraber saç kremi ve saç bakım yağı kullanarak, saçınızın nemini arttırabilir, en azından bakım düzeninizi koruyabilirsiniz. 

Kova Burcu

Özgür Kovalar! Bu ay pek özgür olamayabilirsiniz. Gerçi özgür olmayı siz de istemeyebilirsiniz. “Hayatımda biri olsun.” şeklinde, söylemleriniz gündemde. Zaten hayatınızda biri varsa ayın ilk 10 gününde tartışmalar gündeme gelebilir. Kontrolünüz dışında gelişen olaylar sebebiyle canınız sıkılabilir. Kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Bu konum her türlü ikili ilişkinizi etkileyecek. Yakın çevre ve arkadaşlar arasında da baskı altında hissettiğiniz, tartışmaların yaşanabileceği durumlar gelişebilir. Stres yapabilirsiniz. Yine bu dönemde taşınma, evle veya aileyle ilgili bazı gerilimli durumlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. 10 Temmuz itibariyle iş, sağlık konularında düzen değişimi, yeni başlangıçlar öne çıkarken, daha keyifli hissetmeye başlayacaksınız. Biraz tembellik yapmak isteyebilirsiniz. Beslenme sağlığınıza ay boyunca dikkat edin. Parasal konularda ise destekleyici göstergeler var. Özellikle ayın ikinci yarısı daha şanslı hissedeceksiniz. 

Saçlarınızda sizin gibi özgür! İnce telli, çabuk sönen, şekle girmeyen saçlarınızı güçlendirmek için ayın 12’si ve 16’sı arasında yapacağınız bakımlardan güzel sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca size özel kişiselleştirilmiş şampuanınızla beraber, güçlendirici bakım maskesi ve saç şekillendirici kremi birlikte kullanmak, saçlarınızı besleyerek güçlendirecek ve kontrol altına aldığınız saçlarınız sayesinde daha özgür ve iyi hissedeceksiniz. 

Balık Burcu

Duygusal Balıklar! Ayın ilk 10 gününde duygusallığınızdan ziyade mücadele gücünüz ve cesaretiniz konuşulacak. Siz de kendinizi daha iddialı ve motive hissedeceksiniz. Özellikle iş, günlük rutinler, sağlık konularında hareketli bir ay sizi beklerken ilk 10 gün bu konularda temkinli ve sakin olmalısınız. Öfkeyle veya ani alınmış radikal kararlarınızdan sonrasında pişmanlık duyabilirsiniz. 10 Temmuz itibariyle aşk konularında ayın en şanslılarındansınız. Yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Ayrıca yeteneklerinize odaklanacak, belki de ihtiyacınız olan ilhamla dolup taşacaksınız. Birçoğunuz tatil planları yaparken, birçoğunuz da, varsa çocuklarıyla ilgili ya da gelecekte olmasını istediği çocuklarıyla ilgili planlar yapabilir. Ayın ikinci yarısı sizin için daha romantik ve keyifli geçecektir. Parasal konularda yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Kendi işinizi yapıyorsanız, işinizi büyütebilir veya bu dönem daha hareketli olabilirsiniz. İş arıyorsanız, bu ay bu konuda sakın pes etmeyin. Ayın ikinci yarısı emeklerinizin karşılığını alacaksınız.   

Bu ay, ayın ikinci yarısında bakım odaklısınız. Günlük düzeninizde değişimler yapabileceğiniz ve iş yerinde dikkatleri üzerinize çekmeye başlayacağınız bu dönemde  özellikle de tatil yapıyorsanız, denizden ve güneşten de etkilenen, çabuk yağlanan, şekle girmesi kolay olmayan saçlarınıza size özel kişiselleştirilmiş şampuanınızla beraber kullanacağınız saç maskesiyle bakım yaparak, daha güçlü ve pırıl pırıl saçlarla daha da parlayabilirsiniz.