Anti Aging Bakım ile Saç Ömrünü Uzatma

14/09/2021
  • Anti Aging Bakım ile Saç Ömrünü Uzatma

Yıllar bize güzel anılar, tecrübeler ve beceriler katarken, her doğum günümüzde pastadaki mumları bir tane daha artırır. Zamanla kısıtlanan hareketler, cilt ve saç yapısındaki değişiklikler pastadaki mumlardan çok farklı şekilde hatırlatabilir geçen her bir yılı. Bir de mumlar olmasa yaşlarını tek seferde tahmin edemediğimiz daha genç gösteren insanlar vardır. Onların özendirici genç görünümünün nedeni sadece iyi bir genetik yapıya sahip olmalarından kaynaklamıyor. Ayrıca, geçen giden yılların etkilerine karşı uyguladıkları anti aging bakımlarla kendilerine özen gösteriyorlar. 


Bakımlı ve güçlü saçların görünümü gençleştirdiği bir gerçek. Biz de herkes gençleşsin diye anti aging bakım ile saç ömrünü uzatmanın formülünü inceledik. 


Anti Aging Nedir?

Anti aging, yaşlanmanın etkilerini önlemek veya azaltmak amacıyla kullanılan yöntem olarak tanımlanır. Saçta ve ciltte uygulanan yöntem kişileri sağlıklı ve güzel görünüme kavuşturmayı amaçlar.

Yaşlanmanın Saçtaki Belirtileri 

Yaşlanma sürecinde kaıtım, çevre ve kültür gibi nedenler etkilidir. Bu yüzden her insanda farklı zamanlarda görülse de belirtileri benzerdir ve ciltte olduğu gibi saçta da yaşlanmanın belirtileri oldukça belirgin.

Bazı insanlarda daha erken yaşlarda görülmeye başlansa da yaşlandıkça saça renk veren hücreler pigment üretimini zamanla azaltır ve durdurur. Saç eski rengini kaybederek beyazlar.

Saç dökülmesi miktarı kalıtım, hormonlar ve çevresel faktörlere göre kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de yaşlandıkça saç tellerinin yaşam döngüsünün kısaldığı bir gerçek. Ömrünü tamamlayan ince saçlar dökülür. Saç miktarının azalmasına neden olan ise saç üretiminin durmasıdır. Özellikle kadınlarda menopoz döneminde folikül liflerini uyarıcı hormonların azalmasıyla yeni saç üretimi tamamen durur. Zamanla incelen saçlar, yenilemez ve saç eski hacmini kaybeder.

Yaşlanma Karşıtı Saç Bakım İpuçları

Saçına karşı nazik davranmalısın

Yaşlandıkça nemini kaybeden, ince ve kırılgan hale gelen saçın daha nazik bir bakıma ihtiyaç duyabilir. Saçına yüksek ısı uygulamaktan kaçınmak, daha yavaş hareketlerle dikkatli taramak ve kimyasal işlemlerden uzak durmak yaşlanan saç tellerinin ihtiyaç duyduğu nazik bakımı sağlayabilirsin.

Temiz içerikli saç bakım ürünlerini tercih etmelisin

Alkol, paraben, sülfat, SLS gibi maddeler ürünlerde raf ömrünü uzatmak, üretim maliyetini düşürmek ve köpürmeyi sağlamak gibi amaçlarla kullanılır. Bu içerikler saçı kurutarak doğal nemini kaybetmesine ve kaşıntı, kızarıklık, dökülme gibi yan etkilerin oluşmasında etkili olabilir. Tüm bunlardan kaçınmak için temiz içerikli saç bakım ürünlerini tercih edebilirsin. Böylece hem saçlarını hem de bu içeriklerin üretiminde ortaya çıkan etkilerden doğayı paylaştığımız canlıları koruyabilirsin.

Saç bakım rutinini değiştirmelisin

Zamanla müzik zevkin, giyim tarzın, damak tadın gibi saçın ve ihtiyaçları da değişir. Yaşlanan saçın daha özenli bir bakıma ihtiyaç duyar. Saçının ihtiyaçlarını karşılarken yormayan özenli bir bakım rutini oluşturmak aslında sandığından daha kolay. Dr. Savon’un kişisel saç testini tamamlayarak, Dr. Savon uzmanlarının saç yapın ve değişen saç ihtiyacına göre oluşturduğu sadece sana özel formülleri içeren saç bakım ürünlerine kavuşabilirsin. 

Anti Aging Bakımından Yararlanmalısın

Sadece geçen yıllar değil, yüksek ısı, kimyasal işlemler, besin kaybı ve çevresel faktörler de saçlarında erken yaşlanmaya sebep olur. Dr.Savon’un anti aging kompleksi içerdiği aminoasitler sayesinde saçı canlandırıp güçlendirerek erken yaşlanmayı önleyici etkiye sahiptir. Dr. Savon baz şampuanına ekleyerek saçında yaşlanmanın etkisini azaltabilirsin.

Geçirdiğin her bir yıl, yaşadığın her bir yaş çok kıymetli. İzlerini ise sadece tecrübelerinde, başarılarında ve sevinçlerinde görmeni dileriz. Güzel ve dinç görünümün saçlardan başladığını bildiğimizden senin için anti aging bakım ile saç ömrünü uzatmayı inceledik. Kim bilir artık ışıl ışıl dinç görünümünle insanları yaş tahminleriyle şaşırtan bu sefer sen olursun.