Saç Tipine Uygun Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?

12/02/2019
  • Saç Tipine Uygun Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?

Saç Tipine Uygun Şampuan Seçimi Nasıl Yapılır?

Erkeklerin ve kadınların güzel görünmelerinin en kolay formülü, bakımlı ve güzel saçlar. Canlı, parlak ve dolgun saçlara sahip olmak herkesin hayali ancak ne yazık ki saç bakımı konusunda doğru bilenen yanlışlar farklı sorunlara yol açabiliyor. Özellikle yanlış şampuan seçimi ve yanlış yıkama şekilleri nedeniyle çoğu zaman saç deformasyonları ile karşılaşılıyor. Saçının temel bakımını en doğru şekilde yapmak için saç tipine uygun bir şampuan seçerek saç ve saç derisinde ortaya çıkacak sorunların önüne geçebilirsin. Saç profiline uygun kişiselleştirilmiş şampuan seçimi sayesinde kısa sürede farkı hissedebilirsin.

Saç Sağlığı Konusunda Şampuanın Önemi

Saçların bakımlı görünmesi konusunda şüphesiz en önemli husus şampuan seçimi. Günümüzde birbirinden farklı türde ve markada şampuanlar üretiliyor. Normal, yağlı, zayıf, boyalı ve kuru gibi farklı saç tiplerine uygun içeriğe sahip ürünler arasında kendine en uygun seçimi yapman oldukça önemli. Çünkü deri yapısına uymayan ürünleri kullanmak saçın doğal dengesini bozuyor ve pek çok sağlık problemlerini de beraberinde getiriyor. Şampuan seçimi, sadece saçların bakımı konusunda önemli olan bir husus olarak algılanıyor. Aslında durum bu kadar basit değil. Uzun vadede bakıldığında kullanılan tüm saç ürünleri yaşam kalitesi üzerinde önemli bir rol oynuyor. Örneğin SLS içeren şampuanlar, saç derisinde zamanla; kepek, seboreik egzama ve kaşıntı türünde rahatsızlıklar meydana getirebiliyor. Ayrıca saçların zamanla zayıflayıp dolgunluğunu kaybetmesinde de yine en önemli etken şampuan seçimi. Ürünlerin içeriklerinde yer alan paraben ve phtalate gibi maddeler ise üreme kaynaklı hastalıklara, astım ve alerji gibi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Kısacası güzellik ve bakım için yapılan şampuan seçimi, uzun yıllar sonra kabusa dönüşebiliyor. Bu nedenle tercihin saç tipi için uygun olan doğal içerikli ürünlerden yana olmalı.

Kişiselleştirilmiş Şampuan da Nedir?

İçeriğinde yer alan iyileştirici bileşenleri ve maddeleri sayesinde saçının tüm ihtiyacını tek bir ürün ile karşılayabileceğin sana özel formüllerle geliştirilen şampuan; normal, kuru, yağlı ve boyalı gibi farklı saç tiplerinine sahip olsan da saçının özelliklerine, ihtiyaçlarına ve taleplerine göre farklı algoritmalarla özel olarak hazırlanıyor. Dr. Savon’un saçları dipten uca besleyen baz şampuanına maksimum 5 tür saç hedefi ekleterek şampuanını daha özel ve kişisel hale getirebilirsin. Yapacağın şampuan seçimi içerisinde yağ seviyesini düzenleme, saç dökülmesini önleme, parlaklık, hacim ve ipeksi yumuşaklık gibi tercih edebileceğin pek çok saç hedefleri mevcut. Saç tipi, nem durumu ve yıkama sıklığı gibi hususları göz önünde bulundurarak kendi saç karakterine uygun formülü oluşturabiliyorsun. Üstelik içeriğinde; paraben, tuz, SLS ve boya gibi zararlı maddeler de yok. Aksine saçı besleyen ve daha sağlıklı uzamasına yardımcı olan yararlı ham maddeler içeriyor. 10 milyon ve üzeri formül maddesi ile zenginleştirilebildiği için her saç tipi için uygun kompleksi kolayca elde edebilmen mümkün. Kişisel saç testini çözerek, sağlığa uyumlu aktif bileşen maddelerinden geliştirilen kişiselleştirilebilir şampuan seçimi ile saçlarına muhteşem bir bakım yapabilirsin. Onarıcı proteinler ve güçlü ek formüller sayesinde saçının karakteristik yapısına en uygun ürünü kendi ellerinle oluşturabilirsin.