Sağlıklı Saçlar için 15 Bitkisel Yağ

13/04/2018
  • Sağlıklı Saçlar için 15 Bitkisel Yağ

Şampuanımızı doğru seçmek ve gerekli bakım kürleri kullanmak dışında bitkisel yağlarla da sağlıklı saçlara kavuşabiliriz. Birazdan sayacağımız 15 bitkisel yağ, saçlarımızı güçlendirmek, parlatmak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için çok faydalı. Dilersen bu yağların hepsine aynı anda Detoks Kiti’nin içindeki Detoks Yağı’ndan ulaşabilirsin. Şimdi bu 15 yağa ve faydalarına geçelim;

Sarımsak Yağı

Sarımsak yağı, saçlarda oluşan kepeği engellemeye, saç derisindeki kuruma ve kaşıntı gibi sorunların geçmesine, saçı gürleştirmeye yarıyor. Ayrıca sarımsak yağı saç kırılmaları azaltıyor, saçın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlıyor.

Zeytinyağı

Sarımsak yağı gibi zeytinyağı da saçı güçlendirmede ve kepekleri yok etmede çok işe yarıyor. Zeytinyağı içindeki A ve E vitaminleri de saçlardaki keratini koruyor ve saçı nemlendiriyor.

Çörek Otu Yağı

Çörek otu yağı, saç köklerine doğrudan etki ederek saç köklerini besliyor ve güçlendiriyor, saç dökülmesini de engelliyor. Ayrıca çörek otu yağı, saçların beyazlama sürecini de geciktiriyor.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı, saç diplerindeki kaşıntıları almakla beraber saçın uzamasını da hızlandırıyor.

Isırgan Tohumu Yağı

Isırgan tohumu yağı, mineralleri sayesinde saçı besler ve dolgunlaştırır. Bundan dolayı da ısırgan tohumu yağı, saça canlı bir görünüm kazandırır.

Tatlı Badem Yağı

Tatlı badem yağı sayesine saç, parlak ve canlı görünür. Ayrıca tatlı badem yağı saçları güçlendirir ve aynı biberiye yağı gibi saçın uzamasını hızlandırıyor.

Hint Yağı

Hint yağı, saç kırıklarını onararak saça nem verir. Ayrıca Hint yağı saç sağlığını koruyarak saç dökülmesine karşı hayli faydalıdır.

Susam Yağı

Susam yağı, kepeklenmeye ve kırıklara karşı çok etkilidir. Saçları onarır ve saçın uzamasını hızlandırır. Susam yağı, diğerlerinden farklı olarak güneşin verdiği zararı tamir etme özelliğine sahiptir.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı çekirdeği yağı, saçları yumuşatma özelliğine sahiptir. Saçları geliştirir ve canlandırır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı, saç kuruluğuna karşı çok etkilidir. Saçları nemlendirir ve parlak bir görünüm sağlar. Dikkat etmeniz gereken şey, Hindistan cevizi yağı kullanırken fazla kullanmamanızdır. Çünkü Hindistan cevizi yağı, diğerlerine göre daha güçlüdür.

Fındık Yağı

Fındık yağı, saçı nemlendirmesinin ve saç dökülmesini önlemesinin dışında saçın yağlanmasını da geciktirir. Ayrıca fındık yağı, saç köklerini besler ve saç derisini tedavi eder.

Ceviz Yağı

Ceviz yağı, saç derisini temizler ve saç derisindeki ölü hücrelerden saçlarınızı arındırır. Ayrıca ceviz yağı, saç tellerini de güçlendirir.

Defne Yağı

Defne yağı, içerisindeki A, C vitaminleri ve demir, manganez, kalsiyum, bakır, çinko gibi minerallerle saç sağlığı için mükemmel bir kaynaktır.

Keten Tohumu Yağı

Keten tohumu yağı, omega ve yağ asitleri bakımından zengin bir yağ olduğu için saç sağlığını artırır.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı, saç köklerini güçlendirir ve kopma, dökülme gibi sorunları ortadan kaldırır.

Tüm bu bitkisel yağlarla saçlarını besleyen ve sağlıkla uzamasını sağlayan Dr. Savon Saç Bakım Yağı'nı incelemeyi unutma!