Saç bakımı hakkında her hafta yepyeni içerikler hazırladığımızı biliyor muydun? Blog içeriklerine göz atın!

İşlem RehberiMal ve Hizmetin Seçilmesi (Sepete Ekleme)

 

drsavon.com’da istediğiniz ürüne ulaşmak için Ürün Ailesi sayfasından ilgilendiğiniz ürün ile ilgili bilgi alabilir; saç testi sorularını cevaplayarak önerilen ürünlerden istediğinizi sepetinize ekleyebilirsiniz.

 

Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz ekrana yansıyacaktır. Bu aşamada siparişinizdeki ürünlerden ve ödenecek tutardan emin olduğunuzda Siparişimi Onaylıyorum butonuna tıklayarak siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Ödeme işlemi tamamlanmadan sipariş oluşmadığından herhangi bir bağlayıcılığı bulunmamaktadır.

 

Ödeme Bilgilerinin Girilmesi (Satın Alma)


Ödeme aşamasına geçmek için sepetinizde satın alacağınız ürünleri seçtikten sonra Alışverişi Tamamla butonuna basın. Siparişinizin ve faturanızın gönderilmesini istediğiniz adresi girin veya kayıtlı adreslerinizden birini seçin. Ödeme sayfasında Kapıda Ödeme  ya da Kredi Kartı seçeneklerinden istediğinizi seçin. Kredi kartı seçeneğini seçerseniz Kredi kartı bilgilerinizi girip taksit seçeneğini belirledikten sonra Siparişimi Onaylıyorum butonuna tıklayarak satın alma işleminizi tamamlayın. Satın alma işlemi tamamlandığında size bir ödeme onay e-postası ve SMS bilgilendirmesi gönderilir. 

 

Ziyaretçi Alışverişi: Üye olmak istemeyen kullanıcılar için alternatif bir sipariş kanalıdır. Ayrıca üyeler de üyelik bilgilerini unuttularsa veya bilgilerini girmeden alışveriş yapmak istiyorlarsa ziyaretçi olarak alışveriş yapabilir. Üye olmadan verilen her sipariş için e-posta adresinize bir sipariş linki gönderilir. Bu linki tıklayarak sipariş takibinizi ve iptal/iade/değişim işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Teslimat Bilgileri


drsavon.com'da ödeme alındıktan sonra, belirtilen kargolama süresi içinde ürün ya da ürünler kargolanır ve sistemde kargo takip bilgileriniz otomatik olarak oluşur. Kargo bilgileri, e-posta adresinize ve cep telefonunuza gönderilir. Ayrıca Hesabım sayfanızdaki Siparişlerim sekmesinden "KARGOM NEREDE " butonuna tıklayarak veya kargo şirketinin internet sitesinden ürününüzü takip edebilirsiniz

 

Sözleşmelerin Saklanması


Satın aldığınız ürün veya hizmete ilişkin olarak drsavon.com ve alıcı arasında online olarak Mesafeli Satış Sözleşmesi, sipariş onay e-postasıyla birlikte size iletilir. Bu belgeler ayrıca drsavon.com kayıtlarında 3 yıl süreyle saklanır.

 

Sipariş Bilgilerinin Değiştirilmesi (Siparişin İptali)


Hesabım sayfanızdan sipariş durumunu takip edebilir, sipariş bilgilerinizi değiştirebilir veya siparişinizi iptal edebilirsiniz.

 

Gizlilik Kuralları


Gizlilik Politikamız, drsavon.com ana sayfasının en altında bulunan www.drsavon.com/kisisel-verilerin-korunmasi linkinde mevcuttur.

 

 

Uyuşmazlık Çözüm Alternatifleri

 

Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;

 

 

a) 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İlçe Tüketici Hakem Heyetleri,

b) Büyükşehir statüsünde olan illerde 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi) Türk Lirası ile 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,

c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerinde 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirasının altında bulunan uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,

ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerde 6.920 (altıbindokuzyüzyirmi) Türk Lirası ile 10.390 (onbinüçyüzdoksan) Türk Lirası arasındaki uyuşmazlıklarda İl Tüketici Hakem Heyetleri,

görevlidir.

 

Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.

 

Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.