Saç bakımı hakkında her hafta yepyeni içerikler hazırladığımızı biliyor muydun? Blog içeriklerine göz atın!

Saçların sana özel ama dünya hepimizin

Dr. Savon’un temiz içerik ve etik üretim prensipleri hakkında her şey!

Saçlarına ve dünyaya iyi bakmanın yolunu ürünlerimizde temiz içerik kullanmakta bulduk.

Hem sana hem de dünyaya zarar verme ihtimali olan hiçbir içeriğin formüllerimizde yer almadığını biliyor muydun?

Kişisel saç bakım rutinin için formüllerimizde 100’den fazla temiz içerik kullanıyor ve içeriklerimizin hiçbirinde paraben, SLS/SLES, hayvansal madde, sülfat, tuz gibi sana, dünyaya ve içinde yaşayan canlılara zarar verme potansiyeli olan maddelerin yer almadığını garanti ediyoruz.

Gücümüzü temiz içeriğimizden alıyoruz

Vegan Ürün
Vegan Ürün
Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir
Paraben SLS/SLES içermez
Sülfat, tuz içermez
Made in İstanbul

Vegan ürün ne demek?

Satın aldığım ürünlerin vegan olduğunu ve hayvanlar üzerinde test edilmeden üretildiğini nasıl anlayabilirim? Soruların mı var? Senin için blog’umuzda anlattık. Okumak için tıkla:
 • Paraben nedir? Neden ürünlerimizde yer vermiyoruz?

  Paraben, birçok üründe bakteri oluşumunu engellemek ve raf ömrünü uzatmak için kullanılan sentetik bir koruyucudur. İşe yarıyor gibi görünse de hormonal bozukluklara ve ciltte tahrişlere yol açma gibi olumsuz etkilerini göz önünde bulunduruyor ve Dr. Savon ürünlerinde kesinlikle kullanmıyoruz!

 • Ne SLS, ne de SLES kullanmıyoruz!

  Şampuanın ne kadar çok köpürürse o kadar iyi mi hissettiriyor? Peki temizlemesi için sence çok köpürmesi mi gerekiyor? Aslında tam da öyle değil. Şampuanlara köpürmesi için eklenen bu maddeler cilt tarafından emiliyor, cilt kuruluğu, kaşıntı, kimi zaman da alerjik reaksiyon yaratıyor. Bu sebeple daha az köpüren ama zarar vermeyen saç ürünleri yapıyoruz.

 • Peki ya sülfat?

  Sülfatlar, sülfirik asitin diğer kimyasallar ile reaksyonundan ortaya çıkan deterjanlardır. İyi temizlerler, maliyet açısından uygundurlar fakat saçından ve saç derinden koruyucu yağları da söküp atarak tahrişe neden olurlar. Bu bilgiden sonra tahmin edebileceğin üzere, Dr. Savon ürünlerinde sülfata yer vermiyoruz.

 • Tuz mu? Hayır almayalım!

  “Saçları derinlemesine temizlemek” ifadesi kulağa çok tanıdık geliyor değil mi? İşte o derinlemesine temizlik için kullanılan tuz, saçları sertleştirme, saç derisini aşındırma, boyalı saçlarda rengin olması gerekenden daha hızlı akmasına sebep olma gibi birçok yan etkiye de sahip. Tertemiz saçlar için tuz yerine kullanabileceğimiz birçok temiz içerik var, biz de tercihimizi bu yönde kullanıyoruz!

Bu kadar mı? Tabii ki hayır.

Dr. Savon ürün ailesinde yer almayan daha birçok zararlı içerik var. Detaylıca anlatabilmek için blog’umuzda güzel bir yazı hazırladık. Okumak için tıkla: