Saçları Sağlıklı Şekilde Uzatmak İçin Neler Yapılmalı?

17/03/2021
  • Saçları Sağlıklı Şekilde  Uzatmak İçin Neler Yapılmalı?

Saçları Sağlıklı Şekilde Uzatmak İçin Neler Yapılmalı?

Sağlıklı, gür, ışıl ışıl ve uzun saçlara sahip olmak pek çok kadının hayalidir. Sen de kısa saçlarından sıkıldıysan ve saçlarının bir an önce uzamasına yardım edecek yöntemleri merak ediyorsan hızlı ve sağlıklı saç uzatma ipuçlarını bu yazıda bulabilirsin.

Hızlı Saç Uzatma İçin Doğru Beslenme Şart

Öncelikle bilmelisin ki saçlarına dışarıdan bakım yaptığın kadar, beslenmene dikkat ederek içten de desteklemen gerekir. Bunun için aşırı yağlı, şekerli ve asitli yiyeceklerden uzak durarak bol su içmelisin. Ayrıca B, C ve E vitamini alımı, saçlarının sağlıklı bir şekilde uzaması için oldukça önemlidir. Protein ağırlıklı bir beslenme ile saçlarını da doğru şekilde besleyebilirsin.

Saç Detoksu İle Yoğun Saç Bakımı

Saç uzatma konusunda beslenme desteğini aldıktan sonra saçlarını kirden ve toksinlerden arındıran, dinlendiren ve canlandıran saç detoksunu deneyebilirsin. Gün içinde hava kirliliğinden dolayı saçlarına yapışan zararlı maddelerin, boya ve şampuandan dolayı oluşabilecek kimyasal kalıntıların, güneş ışınlarının ve sudaki kirecin etkisi ile saçların yıpranır ve cansızlaşır. Böyle bir durumda saç uzatmak hayal gibi görünebilir. Saç detoksu ile saçlarını peeling ile arındırıp şampuan ile temizleyip ardından besleyici krem ve yağlarla bakım yaparak sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsin.

Bitkisel Yöntemlerle Hızlı Saç Uzatma

Saç uzatma yöntemleri ile saçın uzaması sağlanırken, yapılan bu doğal bakımlarla saçlarda sağlıklı bir görünüm de elde edilir. Soğan suyu, hızlı saç uzatma konusunda oldukça etkilidir. Kırmızı soğan ya da arpacık soğanı soyup blenderdan geçirerek suyunu süz. Saç diplerine uygulayıp 15 dakika sonra yıka. Bu uygulamayı haftada bir-iki kez düzenli yapman durumunda kolajen üretimini destekleyen soğan, saçlarının hızlıca uzamasını sağlar. Yumurta ve zeytinyağı karışımını saç uzatmak için kullanabilirsin. Yumurtanın beyazına zeytinyağı ve bal ekleyerek saçlarına uygula. Yarım saat bekledikten sonra yıka. Yumurta, içindeki protein sayesinde saçının hızlıca uzamasını sağlarken yeni saçların çıkmasına da etki eder. Saç uzatma yöntemleri arasında bilinen bir diğer doğal bakım yöntemi sarımsak ve tatlı badem yağı karışımı. Sarımsağı soyup ez ve içine tatlı badem yağı katarak kaynat. Daha sonra süz ve soğuyunca saç diplerine uygula. Yarım saat sonra yıka ve bu uygulamayı haftada iki-üç kez tekrarla. Sarımsak kan dolaşımını hızlandırarak saçının çabuk uzamasını sağlayacaktır.

Basit Malzemelerle Pratik Uygulamalar

Mutfağında her daim bulunan bazı temel malzemeleri saçını beslemek için kullanabilirsin. Patates içerdiği vitaminler dolayısıyla saçlarına iyi gelecek bir diğer besindir. Patatesleri rendeleyerek suyunu çıkar, daha sonra içine yumurta sarısı ve bir kaşık bal ekle. Bu karışımı saç köklerine masaj yaparak uygula ve bir süre tuttuktan sonra doğal bir şampuanla yıka. Bu yöntemi haftada iki-üç kez uygularsan farkı hemen hissedersin. Hızlı saç uzatma konusunda bir diğer yardımcın ise elma sirkesi. Duş sırasında saçını son kez durularken yarım çay bardağı elma sirkesini suya ekle ve saçlarını bu suyla durulan. Sirkenin kokusundan rahatsız olursan suyun içine hoş kokan doğal yağlardan ekleyebilirsin.

Dr. Savon ile Etkili Saç Detoksu

Bütün bu saç uzatma yöntemlerinin saçlarını hızla ve sağlıkla uzatmak için etkili yöntemler olduğu biliniyor. Saç uzatma yöntemleri arasından bazılarını ya da belki hepsini denemiş bile olabilirsin. Daha etkili bir yöntem arıyorsan Dr. Savon’un şampuanına eklediğin hızlı saç uzatma kompleksi, sağlıklı ve hızlı saç uzatmanın kestirme yolu. Detoks şampuanı, saç detoks yağı ve saç peeling’inden oluşan Saç Detoksu Kiti saçlarını arındırır, bakım yapar, saç kaybını azaltırken sağlıklı uzama sağlar ve saçlarını canlandırır. Hem daha uzun hem de sağlıkla ışıl ışıl parıldayan saçlara kavuşmak artık çok kolay.